Öğretmen Diyarı

Hindistan'da iki kadına kesilen ceza: Tecavüz!

Hindistan'da yüksek kasttan evli bir kadınla kaçan bir adamın iki kızkardeşine tecavüz cezası verildi. Kardeşlerden biri sadece 15 yaşında...
Hindistan'ın Uttar Pradeş eyaletinde bulunan Baghpat köyünde, evli bir kadınla kaçan bir adamın kızkardeşlerine tecavüz edilmesine ve köyde çıplak gezidirilmelerine karar verildi. Uluslararası Af Örgütü'nün bildirdiğine göre, ceza köyün tamamen erkeklerden oluşan yönetici heyeti tarafından verildi.

Bu "ceza"nın verildiği kardeşlerden birinin 23, diğerinin ise sadece 15 yaşında olduğu belirtildi. "Ceza"nın, Hintli adamın birlikte kaçtığı kadının kendisinden daha yüksek bir kasta mensup olması nedeniyle verildiği öğrenildi.

Evleri aranan ve "ceza" verilen kadınlar ise kendilerini kimsenin dinlemediğini, polisin de yardımcı olmadığını söylüyor.

Kast ve tecavüz terörü
Hindistan'da "kast" denilen toplumsal tabakalar arasındaki ilişkiler son derece sıkı kurallara bağlı. Düşük kasttan insanların, yüksek kasttan insanlarla birlikte olmasına izin verilmiyor. Ülke ayrıca dünyada kadınlara tecavüzün en yüksek olduğu ülkelerden biri olarak biliniyor.

Kaynak:karar.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol