Öğretmen Diyarı

Herkes Bu Teyzeyi Konuşuyor

Edirne'de 30 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinde, resmi olmayan sonuçlara göre seçmenlerin yüzde 36,86oyunu alarak Edirne Belediye Başkanı seçilen CHP’li Recep Gürkan, yeşil alanın bozulmasına tepki gösteren mahalle halkınadestek vererek yıkım için gelen kepçenin önüne oturdu.
Edirne'de I. Murat Mahallesi’nde Belediye Hizmet Alanı olarak gözüken yeşil alana imar izni verilmesinin ardından alanda çalışma yapmak için gelen iş makinesine mahalleli tepki gösterdi. Alanda çalışmaya başlayan kepçenin önüne oturan mahalle sakiniKıymet Peker, mahalle halkı olarak yeşil alana yapı izni verilmesine karşı olduklarını söyledi.
Durumu öğrenen Edirne'nin çiçeği burnunda başkanı Recep Gürkan, olay yerinde kepçenin önüne oturarak mahalle halkına destek verdi. Kıymet Peker ile konuşan Gürkan, "Ben Belediye Başkanı olduğum sürece hiçbir park yıkılamayacak" dedi.
Gazetecilere konuyla ilgili olarak kısa bir açıklama yapan Gürkan, "Çarşamba ya da Perşembe mazbatayı alarak göreve başlayalım, ondan sonra burasının hukuki durumu nedir? Ona göredeğerlendireceğiz. Yangından mal kaçırmıyoruz ki ne acelesi var. Telaş yapılacak bir durum yok. İnsanların hukukunu korumak başka bir şey biz kimsenin hukukuna karşı değiliz, ama yeşil alanları da ranta kurban etmeyeceğiz. Bunlar ayrı ayrı şeyler, mahalle halkı merak etmesin" dedi.
Konuyla ilgili olarak mahkemeye de müracaat ettiklerini belirten mahalle sakinleri ise dokunun bozulmasına karşı çıktıklarını, görev değişikliği için beklemelerini önerdiklerini dile getirdiler.
Mazbatasını daha alamayan Belediye Başkanı Gürkan, mahalle halkına göreve gelecekleri süreye kadar yeşil alana kimsenin giremeyeceğinin sözünü verdi.

 

KADINHABERLERİ .COM

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim