Öğretmen Diyarı

HDP'li vekil ne ile suçlanıyor?
HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş
Hangi HDP'li vekil ne ile suçlanıyor? "Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak", "terör örgütü üyesi olmak", "silahlı terör örgütüne üye olmak", "örgüt adına suç işlemek", "Türkiye Cumhuriyeti'ni alenen aşağılamak, terör örgütü propagandası yapmak", "Türk milletini, Cumhuriyet'i ve TBMM'yi alenen aşağılamak", "Cumhurbaşkanı'na hakaret, devletin askeri ve emniyet teşkilatını alenen aşağılamak", "terör örgütü PKK propagandası yapmak", "halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmek", "kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret", "298 sayılı Seçimlerin Temel Hükümleri ve Seçmen Kütükleri Hakkında Kanun'a muhalefet", "örgüte bilerek ve isteyerek yardım etmek", "2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu'na muhalefet", "hakaret, suç işlemeye alenen tahrik", "kanunlara uymamaya tahrik", "kamu görevlisinin aleyhine iftira", "suç işlemeye tahrik ve suç işlemeye azmettirme", "devletin birliğini ve bütünlüğünü bozmaya teşebbüs".

HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ
Hangi HDP'li vekil ne ile suçlanıyor? "Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak", "terör örgütü propagandası yapmak", "suç işlemeye alenen tahrik", "Türkiye Cumhuriyeti hükümetini, devletini, yargı organlarını, askeri ve emniyet teşkilatını alenen aşağılama", "devletin birliğin ve ülke bütünlüğünü bozma", "suçu ve suçluyu övmek."

HDP Şırnak Milletvekili Ferhat Encü
Hangi HDP'li vekil ne ile suçlanıyor? "Halkı askerlikten soğutma", "terör örgütü propagandası yapmak", "halkı kin ve düşmanlığa tahrik", "askeri yasak bölgelere girmek", "kişiyi yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle öldürmeye teşebbüs".
HDP Şırnak Milletvekili Leyla Birlik
Hangi HDP'li vekil ne ile suçlanıyor? "Terör örgütü propagandası yapmak", "halkı kin ve düşmanlığa tahrik, suç ve suçluyu övmek", "askeri yasak bölgelere girmek".

HDP Hakkari Milletvekili Selma Irmak
Hangi HDP'li vekil ne ile suçlanıyor? "Terör örgütü propagandası yapmak".

HDP Hakkari Milletvekili Abdullah Zeydan
Hangi HDP'li vekil ne ile suçlanıyor? "Terör örgütü propagandası yapmak". Zeydan, TSK'nın PKK'ya yönelik başlattığı hava saldırılarına ilişkin, 26 Temmuz'da yapılan protesto yürüyüşünde, "PKK'nın öyle bir gücü var ki sizi tükürüğüyle boğar" demişti.


HDP Diyarbakır Milletvekili İdris Baluken
Hangi HDP'li vekil ne ile suçlanıyor? "Suçu ve suçluyu övmek", "terör örgütü propagandası", "örgüte üye olmamakla birlikte örgüt adına suç işlemek", "Türk milletini, Türkiye Cumhuriyeti devletini, devletin kurum ve organlarını alenen aşağılamak".

HDP Ankara Milletvekili Sırrı Süreyya Önder
Hangi HDP'li vekil ne ile suçlanıyor? "Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu'na muhalefet", "suç işlemek amacıya örgüt kurmak", "silahlı terör örgütüne üye olmak", "halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik".

HDP Diyarbakır Milletvekili Ziya Pir
Hangi HDP'li vekil ne ile suçlanıyor? "Terör örgütü propagandası", "silahlı terör örgütüne üye olmak", "suç işlemeye tahrik etmek".


HDP Mardin Milletvekili Gülser Yıldırım
Hangi HDP'li vekil ne ile suçlanıyor? "Terör örgütü propagandası", "suçu ve suçluyu övmek".

HDP Diyarbakır Milletvekili Nursel Aydoğan
Hangi HDP'li vekil ne ile suçlanıyor? "Örgüte üye olmamakla birlikte örgüt adına suç işlemek".

HDP Şırnak Milletvekili Faysal Sarıyıldız
Hangi HDP'li vekil ne ile suçlanıyor? "Terör örgütü propagandası yapmak", "terör örgütüne bilerek ve isteyerek yardım etmek", "halkı kin ve düşmanlığa tahrik", "suçu ve suçluyu övmek", "silahlı terör örgütüne silah sağlamak".


HDP Van Milletvekili Tuğba Hezer Öztürk
Hangi HDP'li vekil ne ile suçlanıyor? "Terör örgütü propagandası yapmak", "halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik", "suçu ve suçluyu övmek". Hezer, 17 Şubat'ta Ankara Merasim Sokak'ta asker ve 29 sivilin şehit olduğu bombalı saldırıyı düzenleyen intihar saldırganı Abdulbaki Sömer için kurulan taziye çadırını ziyaret etmiş ve bu tartışmalara neden olmuştu.


Kaynak: www.cnnturk.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim