Öğretmen Diyarı

Hava sıcaklıkları artıyor / 5 günlük hava durum, Haritalı

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin kuzey ve doğu kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusu ile Van ve Hakkari çevrelerinin aralıklı yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Doğu Karadeniz kıyılarında yağmur ve sağanak, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Yağışların Rize ve Artvin'in kıyı kesimlerinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli yağmur(50-75 mm), Erzurum'un kuzey ilçeleri, Artvin ve Ardahan çevreleri ile Rize'nin yükseklerinde yoğun kar(20 cm üzeri) şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde iç kesimlerde yer yer don hadisesi bekleniyor.

 

HAVA SICAKLIĞI :Batı kesimlerde 2 ila 5 derece olmak üzere ülkemiz genelinde artacağı tahmin ediliyor.

 

RÜZGAR :Genellikle kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Doğu Karadeniz ile Doğu Anadolu'da kuvvetli (30-60 km/s) olarak esmesi bekleniyor.

 

UYARILAR

 

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI; Yağışların Rize ve Artvin'in kıyı kesimlerinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli yağmur(50-75 mm), Erzurum'un kuzey ilçeleri, Artvin ve Ardahan çevreleri ile Rize'nin yükseklerinde yoğun kar(20 cm üzeri) şeklinde olması tahmin ediliyor. Akşam saatlerinden sonra etkisini kaybetmesi beklenen kuvvetli yağışların meydana getirebileceği olumsuzluklara karşı (Çığ, Heyelan, Ulaşımda aksamalar, su baskını vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

 

BUZLANMA VE DON UYARISI; Sabah ve gece saatlerinde İç Ege, Karadeniz'in iç kesimleri, İç ve Doğu Anadolu'nun batısı ile Göller yöresinde orta kuvvette, İç ve Doğu Anadolu'nun doğusunda kuvvetli don hadisesi beklendiğinden başta tarımsal faaliyetle uğraşan vatandaşlarımız olmak üzere dikkatli ve tedbirli olunmalıdır

 

    
 
\"Memurlar.Net\"
 
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim