Öğretmen Diyarı

Hava durumu uyarısı 8 ilde kuvvetli kar

Meteoroloji hava durumu uyarısı verdi İstanbul'da kar bastırdı, Kütahya, Bursa, Sakarya, Eskişehir, Bolu, Balıkesir'e kuvvetli kar geliyor.

Meteoroloji 'den yeni kar açıklaması geldihava durumu tahminine göre İstanbul'a kar bastırdı. Bursa, Bolu, Çanakkale, Balıkesir, Kütahya, Sakarya, Bilecik ve Eskişehirilleri de kuvvetli kar yağışı altında kalacak. Manisa'nın kuzeyinde de karla karışık yağmur ve yoğun kar görülecek. İzmir ve Antalya için ise çok kuvvetli yağmur uyarısı verildi. 

 

Meteoroloji son hava durumu tahminini yayınladı. Buna göre Türkiye'nin kuzeybatısında başlayan karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülen yağışlar etkisini arttırarak yarın da devam edecek.

 

BU AKŞAM KAR BASTIRACAK

 

Meteoroloji Genel Müdürlüğünün internet sitesinde yer alan "yoğun kar yağışı" uyarısına göre yoğun kar yağışı bu akşam etkili olmaya başlayacak. 

Kar yağışı Trakya bölgesinin tamamında etkili olacak. Kar yağışının kuvvetli olarak görüleceği iller ise şöyle sıralandı;

 

-Çanakkale'nin doğusu, 

-Balıkesir,

-Kütahya, 

-Bursa'nın güney ve doğusu, 

-Sakarya'nın güneyi, 

-Bilecik, Bolu

-Eskişehir'in batısında yarın sabah saatlerine kadar kuvvetli ve yer yer yoğun kar şeklinde devam etmesi bekleniyor.

 

Başta ulaşım olmak üzere meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekiyor.

 

kaynak: internethaber.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim