Öğretmen Diyarı

Hani Bakanımız da müdürlerin saçını kesecekti?

Geçen yıl eski Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer’in “Okullarda saç uzatmak serbest” açıklamasından sonra sevinen öğrenciler yeni eğitim-öğretim yılında eski yasakla karşı karşıya kaldı. Okul yöneticileri saç yönetmeliği hakkında okullara bir yazı ulaşmadığını öne sürerek uzun saçlı erkek öğrencileri okula almadı. Bazı illerde Milli Eğitim Müdürleri “Bakımlı ve temiz olmak şartıyla, öğrencilerin saçlarından dolayı okul kapısından geri çevrilmesi söz konusu olmayacak” derken birçok ilde hala saçlarda uygulanan yasak devam ediyor. 

“Alo 147’ye Ulaşamıyoruz”
Geçen yıl Milli Eğitim Bakanı’nın yaptığı açıklamadan sonra bu yıl yaşanan karışıklığa çözüm arayan veliler, Milli Eğitim Bakanlığı İletişim Merkezi Alo 147’yi günlerdir aradıklarını ancak ulaşamadıklarını ifade ettiler. 

Saçlarını kestirmek istemeyen öğrencilerin şikayetleri şöyle:
“Hani Bakanımız da müdürlerin saçını kesecekti?”
“Eski Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer açıklama yapmıştı. ‘Saç uzatmak artık yasak değil, saçlarınıza karışan müdürler olursa ben de onların saçlarını keseceğim’ demişti. Şimdi okullarda müdürlerimiz çok sert bir şekilde saçlarımızı kestirmeye zorluyor. Serbest kıyafete geçilmemesini anlıyorum içimizde durumu iyi olanlar da var olmayanlarda, ama “Demokratik sistemin içinde yer alan otoriter bir kural olan bu kuralı yumuşatmak lazım” denilmişken lütfen bizleri okuldan soğutmasınlar. Daha çok içimi dökebilirim ama karakter kalmadı” 

“Başkent Ankara’da okuyorum ama alınan kararlara uyulmuyor. Saçlarım uzun diye okula almıyorlar, Müdür Yardımcısı azarlıyor. Eski Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer’in saç uzatmak serbest dediği yazısını çıktı alıp götürdüm Müdür yine ilgilenmedi. Saçlarımı kestirmek istemiyorum. Lütfen bu konuya bir açıklık getirin.” 

Şikayeti görebilmek için: http://www.sikayetvar.com/sikayet/detay/2040497


Kaynak:
 www.sikayetvar.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim