Hafta sonu havalar nasıl olacak? / Haritalı

Sıcaklıkların Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde 2 ila 5 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre; Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun güney ve doğusu, Orta Karadeniz, Ankara, İstanbul'un kuzey ve batısı, Kırklareli'nin kuzeyi, Kocaeli, Sakarya, Muğla ve Aydın'ın iç kesimleri, Rize, Gümüşhane, Artvin ve Trabzon'un iç kesimlerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların gece saatlerinden sonra Samsun ve Ordu çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.


HAVA SICAKLIĞI :Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde 2 ila 5 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı, Akdeniz kıyılarında mevsim normalleri civarında, diğer yerlerde mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.


RÜZGAR :Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyıları ile zamanla doğu kesimlerde güney ve güneybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Marmara'nın kuzey ve batısı ile Kuzey ve Orta Ege'de kuzeydoğu, yönlerden kuvvetli (30-50 km/s) olarak eseceği tahmin ediliyor.


UYARILAR


KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI; Gece saatlerinden sonra Samsun ve Ordu çevrelerinde yerel olarak kuvvetli sağanak ve gökgürültülü sağanak yağış beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara (sel, su baskını, yıldırım, heyelan vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

    
Memurlar.Net
 

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim