Hafta sonu havalar nasıl olacak? / Haritalı

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin kuzey, iç ve doğu kesimleri ile öğle saatlerinden sonra Edirne ve Kırklareli çevreleri ve Tekirdağ'ın batı kesimlerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun doğusunda güney ve güneybatı yönlerden kuvvetlice (30-) esmesi bekleniyor. Şanlıurfa, Mardin, Batman, Şırnak ve Hakkari çevreleri başta olmak üzere Güneydoğu Anadolu ile Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda toz taşınımının görüleceği tahmin ediliyor. Sabah ilk saatlerde Marmara'nın doğusu ile Batı Karadeniz kıyılarında pus ve yer yer sis hadisesi bekleniyor.


HAVA SICAKLIĞI :Önemli bir değişiklik beklenmiyor, ülkemiz genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.


RÜZGAR :Genellikle batı ve kuzeybatı, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde güney ve güneybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun doğusunda yer yer kuvvetlice 30-50 km/s) esmesi bekleniyor.


UYARILAR


KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun doğusunda güney ve güneybatı yönlerden kuvvetlice (30-50 km/s) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.


TOZ TAŞINIMI UYARISI: Güneyli rüzgarla birlikte Güneydoğu Anadolu ile Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda toz taşınımı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

    
Memurlar.Net
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim