Hafta sonu havalar nasıl olacak? - Haritalı

Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Orta ve Doğu Akdeniz ile Güneydoğu Anadolu dışında yurt genelinin genellikle yağmur ve sağanak yağışlı, Güney Ege ile Batı Akdeniz kıyılarının gök gürültülü sağanak, gece ve sabah saatlerinde Doğu Anadolu'nun doğusu ile Bayburt ve Gümüşhane'nin yükseklerinin karla karışık yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. İç Anadolu'nun güney ve doğusunda toz taşınımı bekleniyor. Sabah ilk saatlerde Doğu Karadeniz'de sis görülecek.

 

HAVA SICAKLIĞI :Lodosla birlikte ülke genelinde 2 ila 4 derece artacağı tahmin ediliyor.

 

RÜZGAR :Genellikle; güney yönlerden Ege'de kuvvetli (40-60 km/s), Marmara'nın doğusu, Akdeniz, İç Anadolu ve Doğu Anadolu'nun kuzey ve batısında kuvvetlice (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.

 

UYARILAR

 

TOZ TAŞINIMI UYARISI: Güney yönlerden esecek kuvvetli rüzgar ile birlikte İç Anadolu'nun güney ve doğu kesimlerinde toz taşınımı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

 

BACA VE SOBA GAZI ZEHİRLENMELERİNE DİKKAT: Yurdun iç ve batı zamanla doğu kesimlerinde görülecek kuvvetli lodos nedeniyle özellikle gece saatlerinde meydana gelebilecek soba ve baca gazı zehirlenmelerine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

 

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın güney yönlerden Ege'de kuvvetli (40-60 km/s), Marmara'nın doğusu, Akdeniz, İç Anadolu ve zamanla Doğu Anadolu'nun batısında kuvvetlice (30-50 km/saat) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

\"Memurlar.Net\"

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim