Öğretmen Diyarı

Günlüğüne vasiyetini yazan terörist genç kız teslim oldu
 Günlüğüne vasiyetini yazan PKK'lı terörist kız da teslim oldu
Mardin'in Nusaybin ilçesinde  teslim olan PKK'lı 25 terörist arasında bir süre önce ailesine ulaştırılmak üzere vasiyetini yazdığı günlüğü bulunan Zehra  Kaya'nın da yer aldığı tespit edildi.
Terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonun sürdüğü  Mardin'in Nusaybin ilçesinde teslim olan 25 terörist sağlık kontrolünden  geçirildi.  Abdulkadir Paşa Mahallesi'nde güvenlik güçlerine teslim olan 6'sı  kadın 25 terörist, ilçedeki bir spor salonuna getirildi. Burada sağlık  kontrolünden geçirilen teröristlerin, daha sonra Nusaybin İlçe Emniyet  Müdürlüğüne götürüleceği belirtildi.


Terörist kızın mektubu ailesine ulaştırılmış, annesi duygusal anlar yaşamıştı.
 

Teröristler, emniyetteki ifade işlemlerinin ardından adliyeye  sevkedilecek.

Öte yandan teslim olan teröristler arasında, bir süre önce vasiyetini  yazdığı günlüğü bulunan terör örgütü mensubu Zehra Kaya'nın da yer aldığı  belirlendi.

Operasyonda günlüğüne ulaşılan Kaya, örgütün sözde yöneticilerinin  kendilerini piyon olarak kullandığını, birçok arkadaşının öldüğünü, kendisini  bekleyen sonun da ölüm olduğunu anlatmış, “Bu notlar, kimin eline geçerse lütfen  aileme yetiştirin. Bu istek vasiyetimdir. Olmazsa mezarımda rahat uyumam valla.  Ben Zehra Kaya” ifadelerini kullanmıştı.

Mehmetçik, daha sonra günlüğü Kaya'nın ailesine teslim etmiş, baba  Mehmet Kaya, kızına teslim olması yönünde çağrıda bulunmuştu.


Kaynak: Milliyet

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim