Öğretmen Diyarı

Günlüğü 100 Euro\'ya kiralık meme

Fransa'da genç bir kadın, internet üzerinden yayınladığı bir reklamla 'eşcinsel çiftlerin bebeklerini günlük 100 Euro'ya emzireceğini' açıklayınca hem basının gündemine oturdu hem de büyük bir tartışma başlattı.

KİRALIK MEME

Fransa'da eşcinsel çiftlerin evlenmesine olanak sağlayan ve uzun süre tartışılan tıklayın yasanın onaylanmasından kısa süre sonra, 29 yaşındaki hemşire, bebeklerin emzirilebilmesi için 'memelerini kiralamaya karar verdiğini' duyurdu.

BBC'nin haberine göre 'kiralık meme' ilanı "Burada her şey kiralıktır" sloganıyla çalışan e-Loue.com adresindeki internet sitesinde yayınlandı. Site yöneticileri, her şeyin kiralık olduğunu söylese de, bu tür bir ilanla daha önce karşılaşmadıklarını belirtiyorlar.

GÜNDE 12 KEZ EMZİREBİLİYOR

İlanda "Tamamen sağlıklı, genç bir anneyim. 29 yaşında eğitimli bir hemşireyim. Küçük bebeklerin emzirilebilmesi için memelerimi kiraya veriyorum" ifadeleri yer alıyor. Genç kadın, ilanda ayrıca, bir bebeği günde 12 kez emzirebileceğini belirtiyor. İlanın başlığında basit şekilde "Kiralık meme - Emzirme - Boulogne" sözleri yer alıyor. Boulogne Paris'in batısındaki bir banliyö.

YASADIŞI İDDİALARI VAR

İlanın yayınlandığı e-Loue internet sitesinin yöneticisi yoğun eleştiri almış olsa da, çalışanlarının ilanı veren kadınla temasa geçtiğini, kimliğini doğruladıklarını ve önerilen hizmetin gerçek olduğundan hiçbir şüpheleri bulunmadığını belirtiyor. Önerilen hizmetin yasadışı olduğu iddialarını ise reddeden e-Loue, Fransa'da anne sütünün satışının yasadışı olduğunu ancak bu ilanı veren kişinin sütünü satmadığını ve bir 'hizmet önerdiğini' savunuyor.

Fransa'da eşcinsel çiftlerin evlenmesine ve evlat edinmesine olanak veren yasalar yürürlüğe girmiş olsa da, 'taşıyıcı annelik' ya da eşcinsel çiftler için çocuk doğurmak yasalara aykırı. İlanı veren kadın şu ana kadar 10 teklif aldığını söyledi. Bunların sadece yarısının ciddi teklifler olduğunu belirten genç kadın, "Diğerleri sapıklardı" dedi.

internethaber.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol