Öğretmen Diyarı

Güce’de Okul Duvarındaki Ağaç Resmi Tepkilere Neden Oldu

Güce’de Okul Duvarındaki Ağaç Resmi Tepkilere Neden Oldu

Güce ilçesindeki bir  okulun duvarına siyasi bir partinin logosuna benzeyen ağaç resminin  çizilmesi,bazı vatandaşların tepkisine neden oldu.

Güce Çok Programlı Anadolu Lisesi Bahçesine okul idaresince bir çeşme yaptırılmış ve okul duvarına da bir ağaç resmi çizdirilmişti. Vatandaşlar okulun duvarına çizilen resim siyasi bir partinin logosuna benzediği için  bu resmin kaldırılmasını istediler.

 

Güce’de Okul Duvarındaki Ağaç Resmi Tepkilere Neden

Okul duvarına yapılan bu resme tepki gösteren vatandaşlar, bu tür resimlerin  okul duvarlarına çizilmesinin hoş karşılanmadığını söylediler. Resmin siyasi bir partinin logosu olarak çizilmediğini bildiklerini ifade eden vatandaşlar, resmin o partinin logosunu hatırlattığı için resmi rahatsız edici bulduklarını kaydettiler.

Resmin ilçeye gelen insanlar arasında tartışmaya neden olduğunu ifade eden vatandaşlar, geleceğe hazırlanacak çocukların eğitim aldığı okullarımızda bu tür ideolojik ve insanları kutuplara ayrıştıracak benzer figürlerin lansedilmemesi gerekiyor. Bu resmin siyasi bir partinin logosu olarak yapılmadığını tahmin ediyoruz. Ancak zaman zaman ilçede de bu resmin okul duvarına bilinçli yapıldığını savunan insanlar arasında da tartışmalar yaşandığını görüyoruz. Terör olayları nedeniyle gerginlik yaşayan ilçemizde böyle rahatsızlık veren okul duvarındaki bu resimin  kaldırılmasını istiyoruz” dediler.

Hayri Bahadır/Güce Haber

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim