Öğretmen Diyarı

Göz şeklinize göre makyaj

Yüz şeklinize ve cilt renginize uygun makyajla oldukça etkili bakışlara sahip olabilirsiniz. Düşük gözler için, birbirini tamamlayan renklerde 3 far seçin. Renklerden biri açık biri orta biride koyu tonlarda olmalı.Tek ambalajda satılan üçlü göz farları uygun bir seçenek oluşturabilir. 

Küçük gözler için bir koyu birde açık renk far seçin. Üst göz kapağınızın tamamına açık renk farı sürün. Koyu renk bir kalemle kirpik diplerine çizgi çekerek göz çevrenizi belirleyin. Çizgiyi dışa doğru dağıtın. 

Ayrık gözler için, yumuşak tonda kestane rengi bir far ile koyu renk bir diğer far seçin. Kestane rengi farı burnunuz ile gözünüz arasındaki bölgeye uygulayın. Farın leke gibi durmasını engellemek için rengi iyice dağıtarak gölge havası verin. 
 

Yuvarlak gözler için bir koyu, bir açık tonda iki far rengi seçin. Renkler birbiriyle uyumlu olmalı. Açık renk farı göz kapağınızın tamamına uygulayın.Koyu renk farı göz kapağınızın sadece hareketli kısmına sürün. Göze daha uzun bir form kazandırmak için renkleri uygularken gözün dışına ve yukarıya doğru çalışın.

Orantılı gözlerde göz kapağınıza, kirpiklerin hemen dibinden, boylu boyunca kalem çekin ve çizgiyi göz kenarından dışarı doğru taşırın. Kirpiklerinizi kıvırın ve iki kat rimel sürün. 


sozcu.com.tr

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim