Öğretmen Diyarı

Genelkurmay'dan son dakika açıklaması!

Genelkurmay Başkanlığı, yazılı açıklama yaparak terörle mücadele görev almak için askerlik başvurusu yapan vatandaşlara teşekkür etti. 

Son günlerde yaşanan terör olayları nedeniyle çok sayıda vatandaş askerlik şubelerine başvuruda bulunmuştu. Konuyla gili Genelkurmay bugün açıklama yaptı.

 

MOTİVASYONLARINI ARTIRMIŞTIR

 

TSK'nın resmi internet sitesinden papılan yazılı açıklama şöyle:

 

1. Ülkemizde son günlerde yaşanan terör olayları nedeniyle, çok sayıda vatandaşımız Genelkurmay Başkanlığına başvurarak askere alınmayı ve terörle mücadelede görev yapmayı talep etmektedir.

2. Asil Milletimizin kahraman ve duyarlı evlatlarının talepleri Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları tarafından takdirle karşılanmış, duygulandırmış ve motivasyonlarını artırmıştır. Bu ulvi talepler nedeniyle vatandaşlarımıza teşekkür ederiz.

3. Türk Silahlı Kuvvetleri; bünyesinde bulundurduğu kahraman personeli ile milletimizin huzur ve güvenliğini temin etmek için terör örgütleri ile mücadele kapsamında kendisine verilen her türlü görevi bugüne kadar başarı ile yerine getirmiş, bundan sonra da tarihine ve kendisine yakışır bir şekilde yerine getirebilecek güçtedir.

 

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.
 
piramithaber.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim