Öğretmen Diyarı

GAZİANTEP'TE  AİLELERİN SERVİS ENDİŞESİ BİTİYOR
 Vodafone, ailelerin çocukları için en çok endişelendiği konulardan biri olan okul servis araçlarına yönelik 4.5G uyumlu Servis Takip Sistemi’ni hayata geçirdi.
Gaziantep Kolej Vakfı ile birlikte Türkiye’de ilk kez hayata geçirdiği pilot projeyle veliler ve okul yönetimi, servislerdeki çocukları diledikleri her an takip ve kontrol etme imkanına kavuştu. Veliler, mobil cihazlarından eriştikleri canlı yayın sayesinde nerede olursa olsunlar, servis görevlilerinin davranışlarını ve çocuklarının güvenli bir şekilde okula ve eve ulaşıp ulaşmadıklarını takip edebiliyor.

Bununla sınırlı kalmayan sistem, ailelerin çocukların emniyet kemeri takıp takmadıkları, servislerin konumu gibi diğer detaylara da hakim olmasını sağlıyor. Servis araçlarının bulundukları noktayı da rahatlıkla takip edebilen sistem, aracın öğrenciyi alacağı veya bırakacağı konuma yaklaşmadan önce velilerin cep telefonlarına uyarı niteliğinde bir mesaj iletiyor.

Vodafone, Okulların Dijitalleşme Endeksini Çıkarıyor
Vodafone Yarına Hazırım Ekibi tarafından 2.000’e yakın öğrencisi ve modern eğitim kampüsüyle 52 yılı aşkın bir geçmişe sahip olan Gaziantep Kolej Vakfı’nın dijitalleşme endeksi çıkarıldı. Sonrasında kurumun ihtiyaçları tespit edilerek, gerekli öneriler sunuldu.

Servislerde yaşanan sıkıntıları azaltmayı hedefleyerek işe koyulan ekip, servislerin ve öğrencilerin güvenliğini sağlayan, ailelerin ve okul yönetiminin de takip edebildiği 4.5G uyumlu Vodafone Servis Takip Sistemi’ni hayata geçirdi. Yapılan çalışmalar sonrasında servis araçlarının tam güvenliği sağlanırken, araç gecikmeleri %20 oranında azaltıldı. Vodafone Servis Takip Sistemi hakkında bilgilendirilen velilerin servislerdeki çocuklarını takip edebilmeleri sağlandı.

Cep telefonlarına indirilen ücretsiz uygulama ile okul servis araçlarını takip eden veliler, yüksek çözünürlükte gerçekleşen canlı yayınla servisleri izleyebilir hale geldi. Ayrıca, Vodafone Yarına Hazırım Ekibi’nin çalışmaları ile Gaziantep Kolej Vakfı’nın %45 olan dijitalleşme endeksi de %90’a yükseltildi.

Kısa Bağlantı : http://clss.link/1WIJd3M

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim