Öğretmen Diyarı

Galatasaray\'a bir maç ceza

Kuruldan yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı: "Galatasaray AŞ'nin, 06.04.2014 tarihinde oynanan Galatasaray AŞ-Fenerbahçe AŞ Spor Toto Süper Lig müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde 4. kez gerçekleştirilmesinden dolayı takdiren 1 remi müsabakayı kendi sahasında seyircisiz oynama ve 80 bin TL para cezası ile cezalandırılmasına karar verilmiştir."

Sarı-Kırmızılılar taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle 20 bin TL daha ceza aldı. Böylece kulübün ödeyeceği ceza 100 bin TL oldu. Fenerbahçe'ye de görülen çok sayıda sarı kart sonrası, takım halinde sportmenliğe aykırı hareket nedeniyle 15 maç ceza verildi.

Arena'da bir ilk!

Galatasaray buna göre 19 Nisan'daki Kasımpaşa maçını sadece kadın ve çocuk seyirciler izleyebilecek. Böylece Türk Telekom Arena ilk kez böyle bir cezaya tanıklık edecek. Sarı-Kırmızılılar, Ali Sami Yen Stadı'ndan Türk Telekom Arena'ya geçtiğinden bu yana hiç, sadece kadın ve çocukların izleyebildiği bir seyircisiz oynama cezası almamıştı.

yenişafak

Anahtar Kelimeler:
galatasaray a maç ceza

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol