Fuat Avni, Yine Bildi!

Twitter fenomeni Fuat Avni, akşam saatlerinde BDDK'nın Bank Asya'ya el koyacağını saatler önce açıkladı. Ve akşam saatlerinde BDKK, Bank Asya'ya el koydu!

dün öğleden sonra attığı tweetlerde Bank Asya olayına değinmiş ve seçim anketleri sonuçlarının AK Parti aleyhine olmasının yarattığı rahatsızlık nedeniyle, Bank Asya'ya el koyma işleminin hızlandırılacağını öne sürmüştü.


İŞTE O TWEETLER:


1. Anket sonucunu gördükçe çıldırıyor. Artık AKP'nin tek başına iktidar olamayacağını anladı.


2. Seçim sonrası sıkıntıyı görünce Bank Asya olayını hızlandırma kararı verdi.


3. ....'in talimatıyla BDDK Kurul Üyeleri İstanbul'a acil toplantıya çağrıldı. Bugün saat 3'te olağanüstü toplanacaklar.


4. ....., seçim anket sonuçlarının çok kötü gelmesi sonucunda, acilen Bank Asya'ya el konulması talimatını BDDK Başkanı'na iletti.


5. BDDK başkanlığına atamış olduğu M.Ali AKBEN, göreve başlar başlamaz BDDK kurulunu toplayıp Bank Asya'yı TMSF'ye devretme kararı aldıracak


6. BDDK Yeni Başkanı, .......'e Bank Asya'ya 71 yazılması için;


a) Bank Asya'da görevli murakıp raporlarının olması gerektiğini

b) Bank Asya'dan sorumlu denetim daire ve başkan yardımcılarının imzasının gerekli olduğunu

C) Hukuk dairesinin mütaalası olmadan yapılmasının aslında mümkün olmadığını iletti.

d)İçi boş raporlarla kurul üyelerini ikna ederek talimatı yerine getireceğini, hukuken büyük sıkıntılar doğuracağının bilinmesini söyledi


7. Ayrıca '2 BDDK Bşk ve 350 teknik bankacılık bilen bürokrat rapor yazmazken, TMSF kendi raporuyla, kendine devrederse, biteriz' dedi.


8. 'Atandıktan bir hafta sonra ve seçimlerden bir hafta önce bunu yapmam tetikçilik olacak' deyince de .......'den fırçayı yedi.

kaynak:(Kaynak:Sözcü)

Anahtar Kelimeler:
fuat avni yine bildi

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim