Öğretmen Diyarı

Formasyon için dilekçe topladılar

DHA
Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’nın (YÖK) formasyonu 15 bin kontenjanla sınırlı tutan kararının değiştirilmesini isteyen Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) öğrencileri topladıkları dilekçeleri YÖK’e gönderilmek üzere Öğrenci Konseyi Başkanı Süleyman Gücek’e teslim etti.

Türkiye’nin çeşitli üniversitelerindeki öğrenciler formasyon hakkının geçen yıl olduğu gibi sınırsız tutulması için kampüslerde basın açıklaması yapma kararı aldı. AKÜ öğrencileri ise eylem ve basın açıklaması yapmak yerine kararın iptali için dilekçe topladı. Öğrenciler, taleplerini anlatan 500’den fazla dilekçeyi AKÜ yönetimi ve YÖK’e iletilmesi amacıyla Öğrenci Konseyi Başkanı Süleyman Gücek’e teslim etti.

Formasyon alarak Kamu Personeli Seçme Sınavı’nda eğitim fakültesi mezunlarıyla yarışmak istediklerini ifade eden öğrenciler, YÖK’ün tüm öğrencilere öğretmen olma fırsatı tanımasını istedi. AKÜ Öğrenci Konseyi Başkanı Süleyman Gücek ise üniversite yönetimiyle yapılan görüşmede kontenjanların arttırılmasına ilişkin yazışmaların sürdüğünü açıkladı. Tüm öğrencilerin istek ve dileklerinin takipçisi olduklarını ifade eden Gücek, dilekçeleri ilgili yerlere ulaştıracaklarını söyledi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim