Öğretmen Diyarı

Flaş! Ankara Valiliği: Okullar henüz tatil değil
Ankara'da yoğun kar yağışı nedeniyle bugün (29 Aralık Perşembe) okullar tatil edilmişti. Kar yağışının akşam saatlerinde de sürmesi üzerine, Ankara'da Cuma gününün de tatil olup olmayacağı konusunda Valilik'ten karar beklenmeye başlandı.

Ancak Valilik herhangi bir resmi açıklama yapmadan, sosyal medyada, Ankara Valiliği internet sitesi olduğu iddia edilen sitenin, okulların Cuma günü de tatil olduğuna ilişkin bir duyuru bulunan ekran görüntüsü dolaşıma sokuldu.

Valilik resmi sitesine internet üzerinden ulaşılamazken, bu ekran fotosunu görenler, Cuma gününün de tatil olduğuna inanıp, bunu yaymaya başladılar.

Üstelik, MEB bile sosyal medya hesabından, bu korsan açıklaması esas alarak, Cuma günü okulların tatil olduğunu belirtti ancak açıklamanın korsan olduğu görülünce bu sosyal medya paylaşımı silindi.

Diğer taraftan, Ankara Valiliğinin internet sitesine saatlerdir girilemiyor. Valilik web sitesinin hacklendiği ifade ediliyor. Hem Valilik hem de vali Ercan Topaca ise sosyal medya hesaplarından açıklama yapmış değiller.

Ankara Valiliği, Sözcü'ye yaptığı açıklamada, Ankara'da 30 Aralık Cuma günü için "henüz tatil kararı alınmış olmadığını, bu konunun değerlendirilmekte olduğunu" bildirdi. Valilik, konu hakkında resmi açıklamayı, değerlendirme sona erdikten sonra yapacak.
Memurlar.Net

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol