Öğretmen Diyarı

FETÖ'cüler Vatandaşlıktan Çıkarılıyor Mu? Sorusuna Yanıt Numan Kurtulmuş'tan Geldi
Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Bakanlar Kurulu Toplantısı sonrasında basın mensuplarının sorularını yanıtladı. FETÖ ile mücadele ile ilgili önemli değerlendirmelerde bulunan Kurtulmuş, FETÖ militanlarının vatandaşlıktan çıkarılıp çıkarılmayacağı konusunda net bir açıklama yapmazken "ne gerekiyorsa o yapılacaktır" dedi...

Numan Kurtulmuş: "Değerli arkadaşlar FETÖ ile mücadele konusu elimizde iki maddelik, 3 maddelik bir anahtar var , onu kullandığımız zaman bu iş kökten çözülecek diye bir şey yok. 40 yıllık devletin içine sızmış, olabilecek her yere sızmış ve belki hala devletin kadroları içerisinde kripto vaziyette varlığını koruyan bir çeteden bahsediyoruz. Kırk yıllık hazırlığı milletimiz bir gecede ters düz etti.

NE GEREKİYORSA O YAPILACAK

Bunların pisliklerinin temizlenmesi devletten arındırılması uzun süre alacaktır. Ne gerekiyorsa o yapılacaktır. Bunların devletten arındırılması için Türkiye'ye bir daha zarar veremeyecek halde olmaları için ne gerekiyorsa o yapılacaktır. Uzun mücadele içerisinde mühim olan kararlılıktır, kamuoyu destekleridir. Millet ne yaşadığının farkında, gencecik çocuklardan yaşlı ninelere kadar herkes her şeyin farkında.

İDAM MECLİSE GELİRSE O ZAMAN KONUŞULUR

Ülkemizi bunlardan arındıracağız. İdam konusunun yolu sokakta tartışmak değildir, idam ile mesele TBMM'ye gelir, gerekli desteği alırsa, yasalaşma konusunda adımlar atılır. Şu an bu şekilde bir mesele parlementonun gündeminde değil. Siyaset kamuoyu beklentisini gözardı edilerek yapılmaz. Ama şu anda böyle bir adım atılmadığını bildirelim.

HÜKÜMET BAŞKANLIK SİSTEMİNDEN YANA

  Bizim görüşümüz belli diğer partilerin görüşü de önemli. Bugün sayın Bahçeli ve Başbakanımızın görüşmesi de bu konuda önemlidir. Tek başına bir siyasi partinin Anayasa değişikliği yapma imkanı yok.

Bu konuda görüşümüzü diğer partilerle paylaşacağız.

Bizim görüşümüz Başkanlık Sistemidir. Şu anda bir Cumhurbaşkanımız var, burada hep sıkıntı hem parlementonun varlığı, hem doğrudan doğruya seçilmiş Cumhurbaşkanımız var..."

DETAYLAR GELİYOR

Kaynak: KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim