Öğretmen Diyarı

FETÖ'NÜN MERKEZİ ÖĞRETMEN EVİ OLDU
Hükümetin 2013 yılında aldığı dershanerlerin kapatılması kararına sert tepki gösteren ve karşı açıklamalar yapan bir kurum olarak bilinen Körfez Dershanesi, 15 Temmuz'un ardından kapatılmıştı. Örgütün Denizli'deki en etkili kurumların başında gelen Körfez Dershanesi, 15 Temmuz'un ardından boşaltılıp mühürlenmiş, devlet tarafından el konulmuştu. Söz konusu bina aradan geçen 10 aylık bir zarfının ardından tadilata alındı.

VATANDAŞIN NEFRET DUVARI OLMUŞTU
15 Temmuz gecesi ve sonrasında vatandaşlar tarafından hedef haline gelen dershane binasının camları taşlanmış ve tahrip edilmişti. Bunun yanı sıra vatandaşlar binanın duvarlarını adeta 'öfke duvarı' haline getirip çeşitli sloganlar yazarak örgüte nefretlerini kusmak için kullanmışlardı. "Katil FETÖ," Hain FETÖ," Hainler idam edilsin," "15 Temmuz'u unutma FETÖ gün gelir hesap döner," "Devlet affetmez FETÖ ödeteceğiz," "Ahmak FETÖ asacağız" gibi sloganların yazıldığı dershane binası vatandaşın öfkesine tercüman olmuştu. 

TADİLATA ALINDI
Uzun süredir atıl bir halde bekletilen ve kapısında mühür olan dershane binası, geçtiğimiz haftalarda tadilata alındı. Dış cephesinin baştan aşağıya boyandığı ve içinde de çeşitli düzenlemeler yapılan binaya geçtiğimiz günerde bir tabela asıldı. Binada yapılan değişimi merakle izleyen ve asılan tabelayı şaşkın bakışlarla merak eden çevredeki vatandaşların bu merakı kısa sürdü. Binaya asılan yeni tabelada "Öğretmen Evi" yazıyordu. Körfez Dershanesi olarak kullanılan ve devlet tarafından el konulan bina artık öğretmen evi olmuştu. 
Bunun habericinde devlet tarafından el konulan diğer binaların nasıl değerlendirileceği merak konusu. Kaynak: AA

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim