Öğretmen Diyarı

FETÖ MAĞDURU AKADEMİSYEN GÖREVİNE GERİ DÖNMEK İSTİYOR
Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sosyal Bilgiler Eğitimi Bölümünde Araştırma Görevlisi olarak görev yapan Aykut Özel FETÖ ile bağlantısı olduğu iddası ile önce açığa alındı daha sonra da ihraç edildi. Aykut Özel, FETÖ ile en ufak bir ilişkisi olmadığı halde 1 Eylül 2016'da ihraç edildiğini söyledi.

Gerekli tüm mercilere başvurularını yaptığı halde hiçbiryerden cevap alamayan Aykut Özel ne ile suçlandığını bile bilmediğini söyledi. Başta Başbakanlık, Cumhurbaşkanlığı, Yök, Valilik Komisyonu olmak üzere tüm kurumlara başvurduğunu belirten Aykut Özel, Dumlupınar Üniversitesi Rektörlüğüne yazmış olduğu dilekçelere de aylar geçmesine rağmen cevap verilmediğini belirtti. Dumlupınar Üniversitesi Rektörlüğüne yazdığı dilekçesinde ihraç edilirken hangi delillere göre ihraç edildiğini öğrenmek istediğini belirten Aykut Özel "bir kanıt olmadığı, sebepsiz yere ihraç edildiğim için doğal olarak cevap da verilmiyor" dedi.

Aykut Özel yıllardır FETÖ ye karşı olduğum fakültemde de, sosyal çevremde de bilinir dedi. Ayrıca 1 Eylül 2016 da ihraç edildikten sonra hukiki olarak gereken bütün adımları attığını belirten Aykut Özel "hem bu şekilde ne ile suçlandığımı bilmeden hem de hayat boyu karşısında olduğum vatan haini bir oluşumla ilişkilendirilerek ihraç edilmenin son derece onur kırıcı "olduğunu belirtti. 6 aydır mağduriyetinin giderilmesini bekleyen ve sesinin duyulmadığını belirten Aykut Özel "illa sesimin duyulması için meşhur birisi veya nüfuslu birisinin akrabası mı olmam gerekir, tek istediğim adalet fakat geç gelen adalet de adalet değildir" diye ekledi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Cihan 11 ay önce

Hocam inşAllah Hak yerini bulur ve görevinize dönersiniz.

Avatar
Aykut 11 ay önce

İnşAllah. Teşekkür ederim.

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim