Öğretmen Diyarı

FETÖ'deki Kadınların Görevi Neydi ?
15 Temmuz darbe girişiminden sonra, yapılan soruşturmalar neticesinde FETÖ’nün bilinmeyen yönleri ortaya çıktı, belirsizlikler netlik kazanmaya başladı,fakat cemaat kadınları ile ilgili sır perdesi hala aralanmadı.


FETÖ cemaatinin kurulduğu ilk yıllarda, cemaatte kadınların yeri yoktu. Cemaat kadınları arka planda ve pasifti. FETÖ elebaşı Fetullah Gülen, kız çocuklarının okutulmasına karşıydı.yine o dönemlerde, kadınların yüzünü,elini göstermesi yasaktı. Kadınlar peçe ve eldiven giyiyorlardı. O dönemde Fetullah Gülen, kadınlarının görevinin, çağdaş sahabeleri doğurmakolduğunu söylüyordu. Kadınlar haremlik selamlık toplantılara katılıyordu. Gülen, hiçbir kadınla görüşmüyor konuşmuyordu.


1986 yılı sonrasında Necmettin Erbakan’ın yanında kadınlar olduğunu gören Gülen, kız çocuklarının okumasına izin verdi. Erkek öğrencilerin kaldığı evler gibi, kız öğrenciler için de
hanım evleri açıldı. İlk başlarda kız çocukları sadece ilahiyat fakültelerine gönderildiler.

Gülen, bütün kadınlara başınızı açın emri verdi.Bu emirle başını açan kadın sayısı bir hayli fazlaydı. Sonrasında tekrar kapananlar oldu fakat askeriye,adliye,emniyet gibi kurumlarda yer alan cemaatçiler, kapalı kadınlarla evlenmediler.


Cemaat içerisinde hiçbir kadının kendisine uygun görülen erkeğe hayır deme ihtimali yoktu. Hocaya itiraz söz konusu bile değildi. FETÖ cemaati hızla artan sayısı nedeniyle son
yıllarda katalogdan evlilik yaptırmaya başladı. Kadın ve erkekler için ayrı kataloglar hazırlanıyor,kimin kiminle evleneceğine ise büyük abiler karar veriyor.


FETÖ’de, kadınları da yeteneklerine göre istihdam etme var. Kadınlarda birinci halkayı dostlar oluşturuyor.Bu kadınlar, kermeslere katılıyor,sohbetlere gidiyor,burs verip öğrenci okutuyor.


İkinci halkada öğretmenler yer alıyor. Üçüncü halkada ise il ablaları ve ünite mütevellileri yer alıyor. Cemaat ablalığı buradan sonra başlıyor.


Dördüncü halkada ise kozmik ablalar var. Bundan daha fazla yükselme şansları yok. 

Kaynak: Kamupersoneli.net
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim