Öğretmen Diyarı

FETÖ'cülere Puanlama Sitemi ?
FETÖ’den açığa alma ve ihraçlarda puanlama sistemine göre çalışıldığı öğrenildi. Kişilere FETÖ ile ilgisine göre her bir unsur için  1,5,10,ve 20 puan veriliyor. Bank Asya’ya 17-25 Aralık tan sonra destek amaçlı nakit para yatıranlar en yüksek puanı alıyor,  Bankacılık işlemlerine devam edenlere ise ayrı bir puan veriliyor.
FETÖ’cü sendikaların yönetim kurulu üyelerine ayrı, mevcut üyelere ayrı, eski üyelere ayrı puan veriliyor. 2015-2016 öğretim yılında çocuğunu FETÖ’cü okullara gönderenlere de yüksek puan verilirken, 2013-2014 öğretim yılından önce çocuğunu  bu okullara gönderenlere  işlem yapılmıyor. Ocak 2014’den sonra FETÖ’cü gazetede ve dergilere aboneliğini devam ettirenlere yüksek puan veriliyor Ocak 2014’den sonra Amerika’nın Pensilvanya eyaletine seyahat edenlere, yine bu tarihden sonra Kurban Kesimi için yurtdışına gidenlere ve yurtdışında okul ziyareti yapanlara  yüksek puan veriliyor FETÖ’cü derneklere sms, nakit, havale, kredi kartı vb yollarla bağış yapanlara yüksek puan veriliyor FETÖ’ye karşı 15 Temmuz’dan önce Devlet tarafından  yapılan operasyonları protesto amacıyla valilik, belediye ve adliye önünde eylem yapanlara kesin ihraç puanı veriliyor. FETÖ kapsamında tutuklu yargılananlara kesin ihraç puanı veriliyor. Eşi ve çocuğu darbeci olanlar, tutuklananlar, görev belgesi iptal edileneler ( öğretmen,savcı,vali vb) yüksek puan alıyor.

BUNLARDA DÜŞÜK PUANLAR
Başka hiçbir bağı olmamak üzere Geçmişte çocuklarını bu okullara göndermek (2014-2015 yılları)   Başka hiçbir bağı olmamak üzere Bank Asya hesabını en geç 2014 yılı içinde kapamak Tüm bunlar ışığında puan değerlendirmesine tutulan memurlar hesaplama sonucu ya ihraç ediliyor ya da göreve iade ediliyor.
FETÖ ile yukarda saydığımız kriterlerden birden fazlasına sahip kişilerin ihraç edilme riski çok yüksek.
 
Anahtar Kelimeler:
FetoPuanlama Sistemi

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim