Öğretmen Diyarı

Fethiyeli öğretmen Ergün Karalar\'ı kaybettik

  Fethiye’nin sevilen öğretmenlerinden Ergün Karalar geçtiğimiz Pazar günü hakkın rahmetine kavuştu.1947 yılında Seki Bucağının Yenice mahallesinde doğan Ergün Karalar ilkokulu Seki ilkokulunda okumuş, sınavlarını  kazandığı GÖNEN Öğretmen okulunu 1965/1966 yılında bitirmiştir. İlk atandığı Hakkari’de iki yıl çalıştıktan sonra Afyon İli emrine tayini çıkmıştır. Üç yıl çalıştığı Afyon’dan Muğla’ya atanmış ve Fethiye’nin ÇAYAN köyü ilkokulunda dört yıl görev yapmış, oradan yine Fethiye’nin Bozyer İlkokulunda görevdirilmiş, Fethiye merkez sırası gelinceye kadar üç yıl da Bozyerde çalıştıktan sonra Ferhiye merkez Vali Recai Güreli İlkokulu öğretmenliğine atanmış, iki yıl öğretmen olarak çalıştıktan sonra  önce müdür yardımcılığına, ardından da okul müdürlüğüne  atanmıştır.

Çevrede ve eğitim camiasında sevilen, sayılan ve başarılı çalışmalarıyla dikkatleri çeken Ergün Karalar 1996 yılına kadar okul müdürü olarak çalışmıştır. Mesleğe başladığının 30, yılında emekliye ayrılan bu örnek öğretmen 2 Mart 2014 Pazar günü yapılan merasimle Fethiye Çatalarık Mezarlığında sevenleri, Gönen Mezunu Fethiyeli arkadaşları, diğer eğitimciler, Fethiye’deki Sekililerin katıldığı törenle toprağa verilmiştir.

 

Ergün Karalar evli ve biri kız,biri oğlan iki evlada sahipti. Cenazenin tatil günü olması öğrencilerinin de onu çiçeklerle uğurlaması dikkatleri çekmiştir. Bu deeğerli öğretmene tanrı’dan rahmetler, kederli ailesine baş sağlığı dilerim.


Milliyet

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim