Öğretmen Diyarı

Fenerbahçe: Bıçak artık kemiği delip geçti

"17 OCAK'TAN SONRA SUSMAMA KARARI ALDIK"

- Hakemlere düdüğünü astırmak niyeti ile burada değiliz. Peşinde olduğumuz şey adalettir. Hakemlerimiz de insan ama hata yapanlar cesaretlendiriliyor.

- Sorunumuz şahıslar değil, sistem sorunu. 3 Temmuz'dan bu yana savaşımız bu yönde. 17 Ocak'tan sonra susmama kararı aldık, 17 Aralık değil. Bugün yaptığımız açıklamaların ana fikri budur.

- Hakem hatalarını ilk defa dile getirmiyoruz. Bıçağın artık kemiğe dayandığı değil, delip geçtiği gündür. Artık iyiniyetli sorguluyoruz. Bizim için önemli olan insanlar değil niyetlerdi.


MELO VE MEIRELES ÖRNEĞİ


- Futbol Federasyonu ile yaptığımız toplantıda, bu kaygılarımız olumlu karşılandı ve haklı bulundu. Ancak geldikten sonra yeni bir karar açıklandı. Rakiplerimizin oyuncularıyla ilgili verilen kararlarla ilgili de konuşuyoruz. Galatasaraylı futbolcu Felipe Melo'nun ceza alıp almaması konusunda bir açıklamada bulunmadık. Çünkü orada FIFA kuralları var. Ancak bu konuda 4'e3 karar veren kurulun, daha önce görüntülerden futbolcumuz Raul Meires'e nasıl ceza verdiğini anlayamadık? Kurulların tarafsızlığı konusunda bazı şüphelerimiz uyandı.


"PFDK İKİYE BÖLÜNMÜŞ"


- Fenerbahçe hak ettiğinden bir fazlasını istemiyor. Ama kimse hak ettiğinden bir eksiğini vermeyi aklından geçirmesin.

- Lig başladıktan sonra kurallar ve uygulamalarda değişiklik olmaz. Verilen kararların uyumsuzluğu lig yarışına müdahale niteliğindedir. Lig devam ederken kurallar değişirse bazı takımların aleyhine olur. Dün verilen ve çok önemli görülmeyen iki karar, lig yarışında etkili olur.

- PFDK ikiye bölünmüş durumda. Kurul başkanı nasıl hareket ederse, o yönde karar alınıyor. PFDK'nın takımdan takıma futbolcudan futbolcuya değişen kararları var. Oyçokluğu ile verilen kararlarda, bu kararları verenler belli bir grup adına hareket ediyor. Bunu TFF'ye örnekleriyle belirttik, ama bu uygulama devam ediyor.

- Göreceksiniz ilerleyen günlerde hiçbir takım seyircili maç oynayamayacak.

- Bunların neden yapıldığını biiiyoruz. Bütün kulüp taraftarları da biliyor. Futbol sahalarına seyirci gelmesin istiyorlar. Federasyona 'yanlış yapıyorsunuz' dedik.

- Bizi Fenerbahçe kongre üyeleri seçti. Kongre üyeleri kan ağlıyor. Yönetirilemek için uğraşılıyor. Bizi UEFA'ya gitmememiz için hala engellemeye çalışıyorlar.

- Bizim ödediğimiz vergi 3 Anadolu kulübünün tüm bütçesini kapsar. 30 milyarın üzerinde federasyonlara para ödüyor, katkı payları ödüyor.


"LİGDEN ÇEKİLME DE DAHİL HER TÜRLÜ KARARI ALIRIZ"


- Gerekirse yapacağımız genel kurula bir madde koyarız. Gerekirse ligden çekilme de dahil her türlü karar alırız. Genel kurulumuz yetki verirse her şeyi yaparız. Seçim var diye çok konuşmuyoruz, seçimlerden sonra her şeyi yaparız. Yakında fırınlara haber verecekler; Fenerbahçe'ye ekmek vermeyin diye.

- Federasyon bizden şu anda 10 milyon dolar alıyor. gerekirse yayından da çıkarız. Her şeyi yapabiliriz. Bizimle oynamayı bırakın. 3 yıl oldu, bir kulüple bu kadar uğraşılmaz. Artık yeter. Bunu son uyarı olarak söylüyorum.


haberbuketi.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim