Öğretmen Diyarı

Fenerbahçe Beşiktaş Chelsea aynı sahada, hangi kanalda (SOMA İÇİN 3\'LÜ TURNUVA)

Fenerbahçe Beşiktaş Chelsea aynı sahada mücadele edecek. Soma'daki maden faciasında hayatını kaybeden 301 işçinin ailelerine yardım maksadıyla düzenlenen turnuvada Fenerbahçe Beşiktaş Chelsea aynı sahada olacak. 45 dakikalık devreler halinde oynanacak maçlarda Fenerbahçe Beşikteş ve Chelsea birbiriyle mücadele edecek. Kadıköy Şükrü Saraçoğlu Stadı'nda Fenerbahçe Chelsea Beşiktaşarasında oynanacak ilk maç saat 20:00'de başlayacak. İkinci maç saat 21:00'de başlayacak, son maç ise saat 22:00'de oynanacak. Fenerbahçe Chelsea Beşiktaşmaçlarında en çok puanı toplayan takım şampiyon olacak.

FENERBAHÇE BEŞİKTAŞ CHELSEA MAÇLARINI İZLEMEK İÇİN TIKLA

 

Fenerbahçe Chelsea ve Beşiktaş arasında oynanacak olan karşılaşmanın ayrı bir önemi daha var. Şükrü Saraçoğlun'da Fenerbahçe Chelsea Beşiktaş maçını izlemeye gelen taraftarlar bir arada oturacaklar. Başkan Aziz Yıldırım yaptığı açıklamada, Fenerbahçe Chelsea Beşiktaş maçında taraftarların bir arada oturacağı ve isteyen Galatasaraylı taraftalarında stadı girebileceğini söyledi.

Fenerbahçe Chelsea Beşiktaş maçı D Smart ekranlarında şifreli olarak yayınlanacak. D Smart Smartspor ekranlarında gelecek olan Fenerbahçe Chelsea Beşiktaş maçını izlemek için üye olmanı gerekmedir. Fenerbahçe Chelsea Beşiktaş maçını canlı anlatımlarını Rotahaber.com'da takip edebilirsiniz. Ayrıca maç öncesi ve sonrası tüm detayları anasayfadan takip edebilirsiniz. Fenerbahçe Chelsea Beşiktaş maç özetleri ve golleride bugun.com.tr'de sizlerle olacak.

AZİZ YILDIRIM'DAN AÇIKLAMA

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Düzce'deki Fenerbahçe - Sepahan maçından önce önemli açıklamalarda bulundu.

Yıldırım, Chelsea - Fenerbahçe - Beşiktaş arasında 8 Ağustos'ta Soma'ya yardım için Kadıköy'de oynanacak maçlarda taraftarların karışık oturacağını söyledi.

"Bu maça yalnız seyirci yönünden önem verdiğim için bizzat benim ağzımdan duymanızı istedim" şeklinde konuşan Yıldırım, "Bu maçta İngilizler, Fenerbahçe, Beşiktaş taraftarları hepsi karışık oturacaklar. Ve ilk defa bu maçla beraber başlatmış olacağız. Bunun için siz basın mensuplarından da destek bekliyoruz. Bir şenlik havasında Soma'ya yardım gerekçesine uygun bir maç olması için desteklerinizi bekliyoruz" dedi.

Yıldırım ayrıca, "Bu maçla birlikte hazırlık dönemi bitmiş oluyor. Bu dönem içerisinde bu sene ilk defa basın mensuplarıyla kulüp ilişkilerinin iyi olduğunu gözlemledim. Size teşekkür ediyorum" dedi.

Takımdan gönderilmesi düşünülen yabancı oyuncular için bazı kulüplerle görüşmelerin sürdüğünü dile getiren Yıldırım, "Yabancı oyuncularla ilgili çalışmalar yapıyoruz. Bazı kulüplerle görüşmeler var, onları da vereceğiz" dedi.

Transfer yapmayacaklarını tekrarlayan Yıldırım, "Hiçbir oyuncu transferi yapmayacağız. Bunu bir kez tekrar ediyorum. Kadromuz yeterlidir, bu kadroyla devam edeceğiz" dedi.

SOMA'DA NE OLMUŞTU?

Soma Faciası, 13 Mayıs 2014'te Türkiye'nin Manisa ilinin Soma ilçesindeki kömür madeninde çıkan yangın nedeniyle 301 madencinin ölümüyle sonuçlanan facia. 301 işçinin yaşamını yitirmesine sebep olan olay, Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en çok can kaybı ile sonuçlanan iş ve madencilik kazası olarak kayıtlara geçti. Soma Holding şirketlerinden Soma Kömür İşletmeleri A.Ş. tarafından işletilen maden ocağında, patlamaya elektrikli ekipmanların sebep olduğundan şüphelenildi. Yangın, vardiya değişimi sırasında meydana geldi ve 787 işçi patlama sırasında yer altında kaldı. Enerji Bakanı Taner Yıldız, 17 Mayıs 2014 tarihinde yaptığı açıklamada, toplamda 301 kişinin hayatını kaybettiğini ve içeride kimse kalmaması sebebiyle kurtarma çalışmalarının sona erdiğini açıkladı.

Türkiye'de madenciler, 2013 yılı sonunda ülkedeki tehlikeli çalışma koşullarını protesto etti ve Türkiye Büyük Millet Meclisi, ilgili madenin güvenliğinin araştırılması teklifini facianın gerçekleşmesinden yalnızca yirmi gün önce reddetti. Facianın gerçekleşmesinden sonra Türkiye'de üç günlük ulusal yas ilan edildi. Ülke halkı faciadan dolayı çeşitli tepkiler gösterdi ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Soma'da protestolara maruz kaldı. Ayrıca, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde iki gün ve Pakistan'da bir gün ulusal yas ilan edildi.

 

Kaynak: Bugün

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol