Öğretmen Diyarı

Evlilik Bursuna 6500 Üniversiteli Başvurdu

Evli öğrencilere 10 bin TL tutarında maddi destek sağlamayı öngören projenin taslağı da tamamlanarak Bakan Suat Kılıç'a sunuldu.


'Evli öğrenciye 10 bin lira burs' haberinin ardından evli üniversiteliler Gençlik ve Spor Bakanlığı'nı başvuru yağmuruna tuttu. Projenin ilk aşamasın-da or-ta-la-ma 3 bin ev-li öğ-ren-ci he-sap-la-ma-sı ya-pan ba-kan-lı-ğa, sa-de-ce 15 gün-de 6 bin 500 öğ-ren-ci-nin baş-vur-du-ğu be-lir-til-di.


BAKANLAR KURULU KARAR VERECEK


Evli öğrencilerin kredilerinin bursa çevrilmesi, yurtlarda ücretsiz barınması ve kredi borçlarının sıfırlanması için hazırlanan taslak çalışmasında yapılması gereken yasal düzenlemelerin belirlendiği ve Bakan Suat Kılıç'a sunulduğu öğrenildi. Kılıç'ın konuyu önümüzdeki haftalarda Bakanlar Kurulu'nda gündeme getireceği ve alınacak kararla çalışmanın sonuçlanacağı ifade edildi.


10 bin liralık evlilik kredisinin detaylarını açıkladı


1200 ÖĞRENCİ YARARLANABİLİR


Projenin duyulmasının ardından öğrencilerin bakanlığı ve Yurt-Kur'u telefon yağmuruna tuttuğu kaydedildi. Alınan bilgilere göre, yapılan ön başvurular arasında yapılan değerlendirmelerde şu ana kadar sadece 1200 öğrencinin belirtilen şartlara uyduğu aktarıldı. Yasal düzenlemeler tamamlandıktan sonra projenin yürürlüğe girmesiyle beraber başvuruları olumlu değerlendirilen öğrencilerin kredilerinin bursa çevrileceği belirtildi.

 

eğitim ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim