Öğretmen Diyarı

Evliliğinizi güçlendirmenin 8 yolu

Evliliğinizin ilk günlerindeki, hatta balayınızdaki gibi heyecanlı anları yeniden hayata geçirin.

Evlilikte ilk günlerdeki heyecanı ve tutkuyu ilerleyen yıllarda bir kenara atmayın. Ev, iş, çocuk derken eşinize yeterince zaman ayıramıyor olabilirsiniz. Günlük alışkanlıklarınızda yapacağınız birkaç değişiklikle evliliğinizi daha güçlü kılabilirsiniz.

İşte evliliğinizi güçlendirecek 8 öneri...

Kalitesi değil, miktarı önemli olabilir. Cinsel hayatınızı düzensizleştirin. 10 dakikalık spontane bir öpüşme çok daha heyecanlı olabilir.

Kavgalarınızı yazmayı deneyin. Tartışma anında göremediğiniz ayrıntıların farkına varmanızı sağlayacaktır.

Her gün, 2 dakika boyunca sarılın ve 30 saniye boyunca öpüşün. Fiziksel yakınlık, dokunmak gibi hisler, kişileri birbirine daha çok bağlar.

Birlikte bir yürüyüşe çıkın. Aynı yönde yürümek, aynı tarafta olma hissi verecektir. Temiz havada doğa içinde sakince bir yürüyüş çiftler üzerinde mutlu bir yakınlık sağlar.

Beraber yaptığınızda keyif alacağınız bir diğer yol ise beraber içki içmek. Alkol, boşanmalara sebebiyet veren bir sorun olabilir; fakat çiftler birlikte içtiklerinde bu sorun yüzdesi azalmaktadır.

Restoran masalarında birbirinizin yanına oturun. Bir iş görüşmesinde değilsiniz. Yan yana oturmak, bir şeyler yiyip içerken hafif fiziksel temaslar aranızı sıcak tutacaktır ve çok daha samimidir.

Eşinizin hafta boyunca size yaptığı jestleri bir kenara not alabilrsiniz. Gördüğünüz hoş davranışları not ettikten sonra, bir yerde biriktirin ve bunları daha sonra ona gösterin. Bu ikiniz için de mutlu bir an olacak.

Konusu ilişkiler olan filmleri birlikte izleyip, film hakkında tartışabilirsiniz; çünkü karı koca kavgaları evrenseldir. Herkes tartışabilir. Filme bir terapist gibi yaklaşırken, birbirinizin düşünce tarzı hakkında da bilgi sahibi olacaksınız.


KADIN VE KADIN

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim