Öğretmen Diyarı

Evinin Suriyelilere kiralandığını, oy kullanmaya gittiğinde öğrendi

Listede isimlerini kontrol eden Taşlı ailesi, evlerinde Esra Abdulkerimelcerbaa, Halime Abdulkerimelcerbaa, Hasan Abdulkerimelcerbaa ve Mohammad Abdulkerimcerbaa isimlerinin kayıtlı olduğunu gördü. Okul görevli polis memuruna ve sandık görevlilerine durumu bildiren aile, poli eşliğinde Uşak İl Nüfus Müdürlüğü'ne gitti. 


Burada yapılan araştırmada, Taşlı ailesinin evinin, geçen ocak ayında Uşak 4. Noteri tasdikiyle M.K. tarafından Suriyeli bir aileye kiralandığı tespit edildi. Bu Suriyeli ailenin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığına geçtiği, seçmen listesinde isimlerinin bulunduğu ve istemeleri halinde oy kullanabilecekleri öğrenildi.


Taşlı ailesi ise listede isimleri olmadığı için oy kullanamadı. Mağdur olduklarını söyleyen Ramazan Taşlı, “Mart 2010'dan beri bu evde oturuyorum. Kendime ait evim, M.K. tarafından 29 Ocak 2014 tarihinde kiraya verilmiş. Kiraya verildiği için kendi evimde oturuyor görünmüyorum. Oy kullanamadığım için mağdurum. Bundan dolayı evimi kiraya veren şahıs hakkında şikayetçiyim.” dedi. Konuyla ilgili soruşturma başlatıldı.

 

Kaynak: meydangazetesi.com.tr

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol