Öğretmen Diyarı

	 Evi Olmayana Hükümetten Müjde! Müthiş Yardım

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun açıkladığı ekonomide eylem planları arasında ilk evini alacak olanlara, evleneceklere ve eğitim parası biriktirmeye çalışanlara devlet teşviği verileceğine yönelik bir madde de yer aldı.

 

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun dün (18 Aralık 2014 Perşembe) açıkladığı ekonomide eylem planları arasında ev almayı planlayanları sevindirecek bir madde de yer alıyor. Bu noktada devlet, evlenenlere, ilk evini alanlara ve eğitim için para biriktirenlere teşvik verecek.

 

Öte yandan artan gayrimenkul alımlarını kontrol altına almak amacıyla eylem planına eklenen bir maddeye göre de, ikinci konut almak için bankadan alınacak konut kredisine KKDF (Kaynak Kullanımı Fonu) ve Banka ve sigorta Muameleleri (BSMV) eklenecek ve maliyeti yüzde 20 civarında artırılacak.

 

Eylem planı kapsamında taşınmaz alımlarda istisnalarını yeniden gözden geçirilecek, konut alımında ve emlak vergisinde yeni düzenlemeler yapılacak.

 

Başbakan Yardımcısı Ali Babacan gayrimenkul sektöründeki haksız kazançların engellenmesi ve adil bir şekilde amaçladıklarını açıklamıştı.

 

sgkrehberi.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol