Öğretmen Diyarı

\'Evden kazan\' tuzağına düşmeyin!

Türkiye'de piramit satış sistemi olarak da bilinen saadet zincirleri çatırdamaya başladı. Satış kamuflajıyla internet üzerinden milyonlarca üyeye ulaşan zincirler, para aldıkları kişilerin artı ktelefonlarına dahi çıkmamaya başladı. Birçok zincirde ürünler de üye yapılan kişilere ulaşmıyor. Ağırlıklı olarak ev kadını bulamayan yeni mezun gençler ve emeklilerden oluşan birçok kişi lüks hayat vaadiyle sisteme dahil edilmeye çalışılıyorAyda 2.000 TL kazanmayı vaat eden 'www. for- Turk.com' adlı sitede Türkiye'de benzer bir yapılanmayla çalışıyorSitede "Bizimle çalışmak istemez miziniz" denilerek yüksek kazanç vaat ediliyor. İnternet sitesine girip form dolduranlar eğitimseminerine çağrılıyor. Seminer sonrasında kişilerden sisteme üye olmak için zorunlu olarak 250 liralık 'Forever Living' markalı ürün alması isteniyor. 'Üye getir-kazan' mantığında çalışan şirket, parayı satıştandeğil, sisteme katılan yeni üyelerden kazanıyor. Pramit şeklinde devam eden zincir büyüdükçe üsttekilerin kazançları dudak uçuklatacak miktarlara ulaşıyor. Ancak SABAH'a gelen şikayetlerde çoğu kişiye ürün bile gitmediği dile getiriliyor.

2 MİLYON ÜYESİ VAR

For Turk Danışmanlık Yetkilisi Ahmet Aydın, sistemin yasal olduğunu iddia ederek, "7 senedir bu işi yapıyorum. 2 milyon kişiye ulaştık. Sistem üyelik üzerinden çalışıyor" dedi.

MAĞDURLAR FORUMLARDA DERTLEŞİYOR

A.Ç: Bunlar yeni titan Bu şirketler yeni titancılardır. Tam bir dolandırıcılık örneği bulaşmayın. Saadet zinciri kurup dolandırıyorlar.

M.K. Lüksle kandırıyorlar Büyük meblağlarla gözünüzü boyayıp zincire katıyorlar. Bu tür siteler iş arayan gençlere dadanmış durumda.

Z.F. Hep üsteki kazanır Üstekiler kazanır. Sen zincirin altında kalırsın. 'Yok platin oldun, yok gümüş oldun' diye milletin gözünü boyarlar.

K.Ü. Her toplantıya para Güzel sözlerle insanların gözünü boyuyorlar. Her toplantıya katılmak için para ödetirler.

 
\"Sabah\"
 
memurlar.net

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol