Öğretmen Diyarı

Ev hapsini reddeden öğretmen Nazife Onay tutuklandı

OHAL KHK’si ile ihraç edilen ve Cevahir AVM önünde oturma eylemi yapan öğretmen Nazife Onay, 6 Temmuz’da yapılan polis operasyonunun ardından hakkında çıkarılan ev hapsi kararına uymayınca tutuklandı.

Sendika.org'da yer alan habere göre Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın tutuklanmasının ardından Yüksel Caddesi’nde eylem yapan kamu emekçilerinden Nazife Onay, Acun Karadağ, Esra Özakça, Nazan Bozkurt ve Erdoğan Canpolat hakkında 6 Temmuz’daki polis operasyonunun ardından ev hapsi kararı verilmişti. İhraç edilen kamu emekçilerinden Nazife Onay bu kararı tanımadı. Onay, kararı tanımadığı için tutuklanarak hapishaneye gönderildi.

Onay ihraç edilmesinin ardından 6 Mart’ta Cevahir Alışveriş Merkezi önünde direnişe başlamış, 1 Haziran’da da bu direnişi açlık grevine dönüştürerek eylemini Yüksel Caddesi’ne taşıma kararı almıştı.

Onay, daha önce Nuriye ve Semih’in taleplerinin kabul edilmesi için kendisini Milli Eğitim Bakanlığı’na zincirlemiş ve bu eylemde özel güvenlik kendisini boğmaya çalışmıştı.

Kaynak: cumhuriyet.com.tr

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim