Öğretmen Diyarı

Ev Annesi Olan 13 Öğretmen Yakalandı
 15 Temmuz Darbe girişimi sonrasında tüm yurtta olduğu gibi Kayseri'de de FETÖ'ye yönelik operasyonlar sürdürülüyor. Son operasyonda FETÖ'nün ev annesi olduğu tespit edilen 13 kişi Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatı ile gözaltına alındı.

Bu kişilerin, 672 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile ihraç edilen kişiler MEB Öğretmenlerinden olduğu açıklandı. İşte O kişiler Kayseri Cumhuriyet Savcılığı'nın talimatı ile Kayseri Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Yube Müdürlüğü ekipleri tarafından Terör Örgütüne Üye Olmak suçundan gözaltına alınan kişiler şunlar: Selenya Sarpkaya Y, Bedir Y, Ahsen D, Hatice K, Nilgün B, Lütfiye K, Gülay Ö, Emine Ö, Hanife N, Zeliha B, Rukiye A, Hülya G ve Ankara'dan Hülya B gözaltına alındı.  

Son karar yargının İfadeleri alınmak üzere Kayseri Emniyet Müdürlüğü'ne götürülen 13 kadının FETÖ için himmet, toplantı, gazete aboneliği organize ettikleri iddiaları var. Emniyet Müdürlüğü’ndeki işlemlerinin tamamlanmasından sonra Savcılığa sevkedilecek 13 kişi için son kararı yargı verecek.


Kaynak: DHA

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim