Öğretmen Diyarı

ENFLASYON ORANLARINA GÖRE MAAŞINIZI KENDİNİZ HESAPLAYIN

Dün açıklanan Nisan ayı enflasyon rakamları beklentilerin oldukça üzerinde çıkarken, emekliler ve memurlar da enflasyona göre zam alacaklar.

Emekli ve memurların zam oranı


Açıklanan rakamlar paralelinde SSK ve Bağkur emeklileri %4.71, memur ve memur emeklileri ise %3 Temmuz ayı zammı + 1.71 enflasyon farkı alacak.


Önümüzdeki aylar içinde açıklanacak enflasyon rakamlarının artı çıkması durumunda bu zam oranları da artarken, eksi çıkması durumunda azalacak.


Memurların 2015 zam oranları


Devlet memurları, Memur-Sen ile hükümet arasında 2013 yılında imzalanan toplu sözleşme gereğince 2015 yılı 6 aylık dönemlerde %3 + %3 zam, ayrıca enflasyon oranlarının %3 zammın üstünde çıkması durumunda aradaki farkı enflasyon zammı olarak alıyorlar.


Emeklilerin ve Devlet memurlarının Temmuz ayında alacakları zammın kesinleşmesi için Mayıs ve Haziran ayı enflasyonunun da belli olması gerekiyor.


Zam sonrası maaşınızı kendiniz hesaplayın


Sitemizin hazırladığı maaş hesaplama motorları ile şu ana kadar belli olan enflasyon rakamları ve temmuz zammı çerçevesinde maaşlarınızı hesaplayabilirsiniz. Ana sayfamızdan veya buraya tıklayarakulaşabileceğiniz maaş hesaplama motorlarımıza girmeniz durumunda, bunun için yapmanız gereken, ilk sıradaki maaş dönemini “2015 Temmuz(Nisan enflasyonu eklenirse)” seçeneğini işaretlemek. Ayrıca, bundan sonraki aylarda belli olacak enflasyon oranlarına göre, maaş hesaplama motorlarımız güncellenecek olup, buna göre Temmuz’da alacağınız zamma yönelik hesaplama yapabileceksiniz.

 

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol