Öğretmen Diyarı

Emniyette izinler kısmen açıldı

 

Son dönemde artan terör olayları nedeniyle emniyette kapatılan yıllık ve mazeret izinleri, İstanbul ile İzmir hariç birinci bölge illeri için tekrar kullandırılmaya başlandı
Emniyet Genel Müdürlüğünde son dönemde artan terör olayları nedeniyle kapatılan yıllık ve mazeret izinleri, İstanbul ile İzmir hariç birinci bölge illeri için tekrar açıldı.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Mükerrem Ünlüer imzasıyla Emniyet Genel Müdürlüğü aracılığıyla 81 İl Emniyet Müdürlüğüne gönderilen yazıda, son dönemde artan terör saldırıları nedeniyle emniyet personelinin 20 Temmuz'da yıllık ve mazeret izinlerinin ileri bir tarihe kadar kapatıldığı hatırlatıldı.

Yazıda, bu çerçevede huzur ve güven ortamının tesisi bakımından ülke çapında terör örgütleri ve bütün illegal yapılanmalara karşı gerekli operasyonel faaliyetlerin yürütüldüğü, her türlü güvenlik tedbirinin üst seviyeye çıkartıldığı kaydedildi.

Alınan bu güvenlik önlemlerinde herhangi bir zafiyete yol açmayacak şekilde, Türkiye'nin batısındaki iller olarak bilinen birinci bölge illerinde İstanbul ile İzmir hariç olmak üzere, izinlerin valilerinin uygun göreceği plan dahilinde kullandırılması bildirildi.

Söz konusu yazının emniyet müdürlüklerine gönderilmesinin ardından Ankara Emniyet Müdürlüğü, personeline 15'er günlük iki dönemden birini tercih etmeleri şartıyla izinlerini kullanabileceğini duyurdu.

 

Anadolu Ajansı
 
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim