Öğretmen Diyarı

Emniyet Genel Müdürlüğü Sözleşmeli Personel Alımı Yapacak
Emniyet Genel Müdürlüğü 'nün Sözleşmeli Pilot Alımı

yapacağına dair ilan duyurusu Devlet Personel Başkanlığı (DPB) resmi internt sayfasından yayımlandı. 23 Temmuz 2016 tarihli ilan duyurusuna göre Emniyet Teşkilatı 5 Adet sözleşmeli pilot alımı yapacak.  
Başvuru İşlemleri Ne Zaman?Emniyet Genel Müdürlüğü'nün sözleşmeli pilot alımı ile ilgili adaylar başvuru işlemlerini 2 Ağustos 2016 ile 9 Ağustos 2016 tarihleri arasında yapacaklar. Başvurular İl Emniyet Genel Müdürlüklerine bizzat yapılacak. Başvuru sırasında gerekli belgeleri yazımızın başında da belirttiğimiz gibi aşağıdaki ilan dosyasından edinebilirsiniz.
Başvuru için Özel Şartlar Nelerdir? 

a) Teknik Özellikler (Uçak Pilotu) 1. Pilot olarak minimum 500 saat çift motor sabit kanat uçuşu bulunmak. (Tercihen Beechcraft King Air B350 veya Cessna Citation XLS tip intibakı bulunmak)

 ,
b) Teknik Özellikler (Helikopter Pilotu) 1. Pilot olarak minimum 1000 saat helikopter uçuşu bulunmak. (Tercihen S-70 veya çift motor helikopter tip intibakı bulunmak)

c) Sağlık Şartları 1. Sağlık şartları Uluslararası Sivil Havacılık Teşkilatı’ nın (ICAO) Annex1’ deki ve JAR FCL-3’ deki ticari pilot şartlarına uygun olmak. Adaylar SINIF 1-UÇUŞA ELVERİŞLİDİR sağlık kurulu raporunu, ilgili hastanelerden kendi imkânları ile temin edeceklerdir. (Sözlü ve/veya uygulamalı sınava girmeye hak kazanan adayların sınava gelirken yanında getirmesi gerekmektedir.)

Adaylara atama onayları hariç yapılacak tüm tebligatlar ve duyurular Emniyet Genel Müdürlüğü 'nün 'www.egm.gov.tr' isimli internet sayfası üzerinden yapılacak ve yazılı tebligat ayrıca gönderilmeyecek başvuru işlemleri hakkında tüm detayları ve daha fazlasını aşağıdaki ilan dosyasından edinebilirsiniz.
İlgili İlan dosyası için TIKLAYINIZ

Kaynak: Kamupersoneli.net | Ankara

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim