Öğretmen Diyarı

Emeklilere zam yolu açılıyor

Milyonlarca emekli intibak zammına kilitlendi. 2000 yılı sonrasında emekli olanlar, intibak beklentisi içerisinde. 2000'den önce emekli olanlara yapılan zammın kendilerine de uygulanmasını bekliyorlar. Yeni intibak yolunu açabilecek 2 ayrı dava var. 17 Mart 29 Nisan'da görülecek bu davalardan çıkacak intibak kararı, milyonlarca emekliye zam yolunu açacak. 


KARAR BEKLENİYOR 


İntibak davalarından biri, Emekliler Derneği tarafından açıldı. Dava, İş Mahkemesi'nde görülüyor. Konu, son duruşmada bilirkişi incelemesine havale edilmişti. Davaya 17 Mart'ta devam edilecek. Bilirkişi doğrultusunda, mahkemenin bu oturumda kararını vermesi bekleniyor. 


EMEKLİ TAKİPTE 


Bir diğer intibak davası da İşçi, Memur Bağ-Kur Emeklileri Derneği tarafından açılmış durumda. 8'inci İş Mahkemesi'nde görülen davanın son duruşması 2 Şubat'ta yapılmıştı. Emekliler aleyhine bilirkişi çıkınca, mahkeme yeni bilirkişi hazırlanması kararı almıştı. Bu davaya da 29 Nisan'da devam edilecek. Bir terslik yaşanmazsa, bu tarihte kararın açıklanması bekleniyor. İntibak davaları, 2000 yılından sonra emekli olanlar tarafından dikkatle takip ediliyor

 

sgkrehberi.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim