Öğretmen Diyarı

Emeklilere Promosyonun Detaylar Belli Oldu !
 Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nun emeklilerin promosyonu için bayramdan sonra çalışmaların hızlandırılacağı açıklamasıyla promosyonda detaylar belli oldu.

Milyonlarca emeklinin merakla beklediği promosyon için sevindirici haberler gelmeye devam ediyor. Bakan Müezzinoğlu emeklilerin promosyonuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada kullandığı, "Bir bilek güreşidir, devam ediyor. Bilek güreşini Sayın Başbakanımız'a teslim edeceğiz. O, bileği olması gereken şekilde bükecektir. Herhalde yıl sonuna kadar sonuçlandırırız" sözleri emeklilerin yüreğine su serpmişti. Gözler Başbakan Binali Yıldırım'a çevrildi. Bakan Müezzinoğlu'nun "Çok farklı emekli maaşları olduğu için bu konuda tek rakam yok" ifadesi de promosyonun maaşa göre değişeceğini gözler önüne serdi.


 4 AYRI PROMOSYON GÜNDEMDE

Promosyonda emeklilerin maaşına göre 4 farklı sınıf oluşturuldu. '500 liranın altında maaş alanlar', '500-bin lira arası maaş alanlar', 'bin-2 bin lira arası maaş alanlar' ve '2 bin lira üstü maaş alanlar' şeklinde belirlenen 4 kademe için 4 ayrı promosyon tutarı karara bağlandı. Böylelikle, emekliler maaşına göre hangi kademeye giriyorsa, orası için belirlenen promosyon tutarını alacak. Maaşı yüksek olanın promosyon tutarı da yüksek olacak.


150-300 LİRA ARASINDA OLACAK

Promosyon tutarı henüz kesinlik kazanmasa da yıllık 150 ile 300 lira arasında olabileceği ifade ediliyor. Ayrıca promosyonun 3'er yıllık dönemler halinde ödenmesi üzerinde duruluyor. Bu durumda emekliler 3 yıl için 450 lira ile 900 lira arasında ödeme alabilecek. Bu paranın peşin olarak mı, birkaç seferde mi ödeneceği de henüz netleşmedi. Ancak peşin ödemenin ağırlık kazandığı konuşuluyor. Ayrıca bankaların 'Emekliler maaşının tamamını hemen çekiyor' şikayetleri nedeniyle, bu konuda da bir düzenleme yapılacağı, parasını hemen çekmeyen emeklilerin promosyonda daha avantajlı olacağı belirtiliyor.
Kaynak: Kamupersoneli.net
Anahtar Kelimeler:
EmekliPromosyon

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim