Öğretmen Diyarı

EMEKLİLERE BÜYÜK ŞOK! KESİNTİ SAYISI AÇIKLANDI!

Çelik, emeklilerden 555 bin 782'sinin 4/a statüsünde çalıştığını, geri kalan vatandaşların ise 4/b statüsünde çalıştığını belirtti. Çelik, bu emeklilerden toplam 1.41 milyar liralık kesintiyapıldığını ifade etti.

 

CHP İzmir Milletvekili Rahmi Aşkın Türeli'nin soru önergesini yanıtlayan Çelik, emekli olduktan sonra 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel sağlık Sigortası Kanunu'na tabi olarak çalışıp Sosyal Güvenlik Destek Primi ödeyen kişiler ve tutarlara ilişkin bilgi verdi. Milliyet'in haberine göre, Çelik'in verdiği bilgilere göre, toplam 3 milyon 472 bin 868 kişinin emekli aylığından kesinti yapılıyor. Çelik, aylığı kesilen emeklilerden 555 bin 782'sinin 4/a statüsünde çalıştığını, aylığı kesilen vatandaşlardan 331 milyon 157 bin 807 TL kesinti yapıldığını kaydetti.

 

Çelik, aylığı kesilen emeklilerden 4/b statüsünde çalışanların toplam sayısının ise 2 milyon 917 bin 86 olduğunu kaydetti. Bu isimlerden yapılan toplam kesinti ise 1,08 milyar TL olarak kayıtlara geçti. Emeklilerden yapılan toplam kesinti ise 1,41 milyar TL olarak hesaplandı.

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim