Öğretmen Diyarı

EMEKLİ ÖĞRETMENİN YARGI MÜCADELESİ

Hasan Sancak’ın 17.4.2006 tarihinde Noter Onaylı Rüya Senaryosu’nu kopyaladığı iddiasıyla Samsun 3. Asliye Hukuk Mahkemesi’ nde Coca Cola aleyhine açmış olduğu 7000 TL’ lık tazminat davasının 22.08.2013’te Anayasa Mahkemesi’ne yaptığıbireysel müracaatı reddedildi

Elektronik Haber Ajansı (e-ha) muhabirinin edindiğibilgiye göre, Emekli Öğretmen-Reklâm Yazarı-Şair Hasan Sancak yılmıyor.

Saygıdeğer Cumhurbaşkanım-Başbakanım-Adalet Bakanım-parti başkanları-milletvekilleri, buhukuksuzluğa dur deyin. Hak, hukuk ve adaletin ayaklar altına alınmasını, katledilmesini ve mahvedilmesini önleyin.

58 yaşındaki Alaçamlı Halk Şairi, Reklâm Yazarı,Eğitimci, Gazeteci Hasan Sancak’ın 17.4.2006tarihinde Noter Onaylı Rüya Senaryosu’nu kopyaladığı iddiasıyla Samsun 3. Asliye HukukMahkemesi’nde Coca Cola aleyhine açmış olduğu 7000 TL’ lık tazminat davasının 22.08.2013’te Anayasa Mahkemesi’ne yaptığı bireysel müracaatı da reddedildi.

Konu ile ilgili görüşlerini dile getiren Sancak: ’3 tanesi çıkan elli şiir kitabım, 5000 şiirim 50 tanesinoter onaylı 1500 senaryom vardır. 1 Aralık 2000’de, 44 yaşında, gördüğü gerçek rüya Noter Onaylı ‘Rüya’ Senaryosu’nu notere onaylatan dünyadaki ilk ve tek kişiyim. Dünya ve Türkiye’de en çok senaryoları kopyalanan kişiyim. Noter Onaylı ‘Rüya’ Senaryomu Coca Cola 5, Tombi Sofix Şeker 7,Vestel XXL 10 sene sonra, bir ısıtıcı senaryomu Vestel tekrar 3 sene sonra aynen kopyalamıştır. Toplam 4 senaryom 7 şirket tarafında kopyalanmıştır. Fikri hakları çok iyi bilen uzman bir avukattandestek bekliyorum. 90 gerçek düşüm vardır. Rüyamda Reklâm Gördüm. Kitabım ile senaryolarımı kamuoyu ile paylaşacağım. Belediye başkanlarından ve iş adamlarından kitabımın baskısına destekbekliyorum. Noter Onaylı ‘Rüya’ Senaryomu kopyalayan Coca Cola’yı Samsun’da 2006 yılında mahkemeye verişim2014 senesinde 8. senesine girmiştir. Türkiye ve dünyada ilk defa çakma, düzmece, çelişkilerle ve skandallarla dolu olan kapkara bir bilirkişi raporu, Yargıtay 11Hukuk Dairesi Başkan ve Üyeleri tarafından onanarak, aynı davada iki farklıtezat oluşturacak karar verilmiştir. Bu durum, Türk Milleti’nin geleceği ve T.C. Devleti’nin bekası açısından endişe verici, kahredici bir durumdur. Bilirkişi raporu, Coca Cola’ yı aklamak, bu işten kurtarmak için yazılmıştır. Türkiye’de haklı olmak yetmiyor. Ankara’da çok güçlü olmanız gerekiyor. Bu sefer de Anayasa Mahkemesi üyeleri farklıve skandal bir karara imza atmışlardır. Hatanın düzeltilmesi için Anayasa Mahkemesi komisyon üyelerine bir ilam yazdım. Aleyhime verilen kararın düzeltilmesini istedim. Anayasa Mahkemesi komisyon üyeleri, aynı konuda ihtilafa düşmüşlerdir. Benim aleyhime karar veren komisyon üyeleri Yargıtay’a karar düzeltme yazısı yazmanın kapalı olduğunu onarken, diğer komisyon üyeleri ise, Yargıtay’a karar düzeltme yazısının yazılmasının hukuk davalarında olağan kanun yollarından biri olduğunu onamıştır. Anayasa Mahkemesi üyelerinin aynı konuda zıt görüş belirtmeleri devletimizin bekası açısından acı bir durumdur’ dedi.

Dünyadaki İlk ve tek Gerçek ‘Rüya’ Gıda Işınlama Reklamı Bana Aittir!..

Dünya ve Türkiye’de En Çok Reklâm Senaryosu Kopyalanan Kişiyim.

NOTER ONAYLI ‘RÜYA’ MI COCA COLA 5 TOMBİ SOFİX ŞEKER 7, VESTEL XXL 10 SENE SONRA KOPYALAMIŞTIR.

NOTER ONAYLI ‘RÜYA’

GERÇEK ‘RÜYA’ GIDA IŞINLAMA SENARYOSU

ÂLEMDE İLK VE TEK

DÜNYADA EŞİ VE BENZERİ YOK

LÜTFEN ÖNEMLİ NOT BÖLÜMÜNDE YAZDIKLARIMA DİKKAT EDİNİZ!..

ÖNEMLİ NOT:

AŞAĞIDA ANLATILAN RÜYA YAZISI HİÇBİR BİLGİSAYAR-İNTERNET-BUZDOLABI-SÜPER MARKETVB. ŞİRKETİ TARAFINDAN TAMAMI YA DA BİR BÖLÜMÜ SAHİBİNDEN İZİN ALINMADANTELEVİZYON, RADYODA... REKLÂM HÂLİNE GETİRİLEREK SESLENDİRİLEMEZ, OYNANAMAZ, OYNATILAMAZ VE YAYINLANAMAZ.

BU YAZININ TAMAMI ALAÇAMLI HALK ŞAİRİ REKLÂM YAZARI EĞITİMCİ-GAZETECİ HASAN SANCAK'A AİTTİR.

DÜZENLEME ŞEKLİNDE İFADE TESBİT TUTANAĞI

İki bin yılı Aralık ayının birinci günüdür. 1.12.2000 Aşağıda mühür ve imzası bulunan, ben Bafra 2.Noterliği NİLGÜN KURT Çakırmahmut İş hanı Kat:1 Bafra adresindeki dairemde görev yaparken,yanıma gelen ve gösterdiği Alaçam nüfusundan YENİLEME nedeni ile verilen 22.08.1989 gün ve V01-985727 numaralı fotoğraflı nüfus cüzdanı kimliğine göre Samsun ili Alaçam ilçesi Yeni cami Mah. Nüfusunda 008,5 cilt 16 sayfa 290-7 kütükte kayıtlı olup, baba isminin Yakup, anne isminin Emine olduğu ve 1956 tarihinde doğduğu anlaşılan ve hâlen Yeni cami Mah Alaçam adresinde oturduğunu ve okuryazar olduğunu söyleyen HASAN SANCAK Düzenleme şeklinde bir ifade TESBİT TUTANAĞI tanzimini istedi. Kendisini yukarıda yazılı hüviyet ile tanıdığım gibi, bu işi yapma yeteneğininbulunduğunu ve okuryazar olduğunu gördüm. Bunun üzerine şu suretle söze başladı.

‘RÜYA’MDA GÖRDÜĞÜM DÜŞ

KONU: ‘Rüya’mda karnımın zil çaldığını fark ederek uyandım. Saat gece 03.00'dı. Yataktan kalkarak, mutfağa gittim. Buzdolabının kapağını açtım. İçerisinde yiyecek aradım. Ne yazık ki buzdolabında ve evde yiyecek namına hiçbir şeyin olmadığını gördüm. Açlıktan ayakta duracak dermanım kalmamıştı.Su ile karın doyurulmaz diyordum. Birden aklıma misafir odasındaki bilgisayarım geldi. Hemen misafir odasına koştum. Bilgisayarımı açtım. Bilgisayar faresini elime alarak, İnternet'e geçtim. Büyük birmarket aramaya başladım. Uzun uğraşlardan sonra karşıma İnternet'te büyük bir süper market çıktı. Reyonlarda ne yoktu ki… Tavuk, peynir, zeytin, sucuk, pastırma... Canımın çektiği hangi yiyecekler varsa, farenin imlecini o yiyeceklerin üzerine teker teker getirerek, bir bir tıkladım. Her tıkladığım yiyecek benim buzdolabına üstten dolmaya başladı. Buzdolabını süper marketten ağzına kadar doldurdum. Sevincimden havalara zıplıyordum. Kendi kendime bolluk ne güzel şey diyordum. Birden aklıma bu yiyeceklerin parasını vermediğim geldi. Doldurduğum o yiyeceklerin hesabını yapmaya başladım. Ortaya çıkan toplam rakamın maaşımı kat kat aştığını gördüm Hanımın seslenmesiyle tatlıdüşten uyandığım zaman durmadan elimin ağzıma gittiğini, sanki o yiyecekleri yiyor gibi bir hâl aldığını gördüm... Yazılan bu tutanak okunması için kendisine verildi. Okudu. Yazılanların hakiki arzuları olduğunun bildirilmesi üzerine altı tarafımızdan imzalandı ve

mühürlendi.

ARALIK 2000

İki bin yılı Aralık ayının birinci günü

T.C.

BAFRA İKİNCİ NOTERİ

NİLGÜN KURT

RESMİ MÜHÜR VE İMZA

ASLININ AYNIDIR

NO:1 6 8 6 2

ARALIK 2000

NOTER ONAYLI ‘RÜYA’ VE COCA COLA RÜYA REKLÂMININ EN ÖNEMLİ ORTAK ÖZELLİKLERİ:

Coca Cola, Noter Onaylı ‘Rüya’mı beş sene sonra kopyalamıştır.

Noter Onaylı ‘Rüya’nın konusu bir ‘Rüya’dır.

Coca Cola Reklâm Filminin konusu da bir ‘Rüya’dır.

Noter Onaylı ‘Rüya’da açlık ihtiyacı vardır.

Coca Cola Rüya Reklâmında da susuzluk ihtiyacı vardır.

Noter Onaylı ‘Rüya’da açlık ihtiyacı olan benim.

Coca Cola Rüya Reklâmında da susuzluk ihtiyacı olan kişi, rüya görendir.

Noter Onaylı ‘Rüya’da ben rüyasında yiyecek arayan dünyadaki ilk ve tek kişiyim.

Coca Cola Rüya Reklâmında da rüyasında içecek arayan kişi, dünyadaki ilk ve tek kişidir.

Noter Onaylı ‘Rüya’da bilinmeyen, bulunamayan, ortada olmayan yiyecek maddesine rüyada ulaşmaanlatılmaktadır.

Coca Cola Rüya Reklâmı’nda da aynen rüyada içecek maddesine ulaşma tekrar edilmektedir.

Ben, yiyecek bulmak için bulunduğum yerden kalkıyorum. Yürüyorum. Mutfağa gidiyorum. Buzdolabının kapağını açarak, içinde

yiyecek arıyorum.

Coca Cola Rüya Reklamında da içecek bulmak için aynı hareketler tekrar edilerek, arama yapılmakta ve mutfağa

gidilerek,buzdolabının içinde içecek aranmaktadır.

Noter Onaylı ‘Rüya’da yiyecek bulmak için ben rüyada İnternet üzerinden market arıyorum.

Coca Cola Rüya Reklâmında da rüya gören mutfaktan dışarı çıkar. Yürüyerek, cadde ve sokaklarda içecek bulmak için market

aramaktadır.

Noter Onaylı ‘Rüya’da yiyecek bulmak için verilen mücadeleden sonra ‘Rüya’dan uyanmaktayım.

Coca Cola Rüya Reklamında da rüyadan uyanma tekrar edilmektedir.

(e-ha)

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim