Öğretmen Diyarı

Emekli öğretmen 33 saniyede 6 radar cezasına tepki gösterdi
Metin Er, geçen 2 Şubat'ta adliyedeki bir işi nedeniyle otomobiliyle Çorum'a giderek ertesi gün döndü.

Metin Er, 2 Nisan'da Osmancık- Merzifon Karayolu'nda 90 kilometrelik hız sınırını aştığı gerekçesiyle gelen 199 lira radar cezasını ödedi. Metin Er'e dün aynı tarih ve aynı yerde kesilen 3 radar cezası daha geldi.

ÖDEYECEĞİ MİKTAR 1400 TL

Cezaların, 01:17.38, 01:17.54 ve 01:18.12'de art arda kesildiğini gören Er, şaşkına döndü. Er, dönüş yolunda aynı yerde hız ihlalinden 2 radar cezası daha kesildiğini ise muhtarlıktan öğrendi. Ödediği ilk cezanın dışında 5 radar cezası daha bulunan Metin Er, ödeyeceği miktarın bin 400 lira olduğunu belirtti. Cezaların iptalı için Sulh Ceza Mahkemesi'ne dilekçe ile başvurduğunu söyleyen Er, şöyle konuştu:

"Gecenin bir vaktinde çalıların arasında hız sınırı levhasını göremedik. Işıklı bir uyarı cihazı da yok. Dolayısıyla normal gittiğimizi sanarak gecenin saat 01.00-02.00'sinde bu cezalar bize kesildi. Ben çok üzüldüm. Bunları daha ödemedim, mahkemeye vererek iptal edilmesini isteyeceğim. İyi bir vurgun yedim, şok yedim. Cezaları görünce önce bir yanlışlık olduğunu düşündüm. Sonra bir sendeledim. Vatandaşa bu tuzak kurulabilir mi diye düşündüm, üzüldüm."

Doğan Haber Ajansı
memurlar.net

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim