Öğretmen Diyarı

Elma kabuğunun faydaları

Elma Kabuğunun Faydaları
Elma Kabuğu,Elma Kabuğunun cilde Faydaları,Elma Kabuğunun Faydaları,Elma Kabuğu Kaynatmak,Elma Kabuğu Öksürük

Elmanın sağlığımız açısından son dferece önemli bir meyve olduğunu artık hepimiz biliyoruz. Adeta doğal mucize olan elma sadece kendssi değil, kabuğu ile de şifa dağıyor. Elma kabuğunun faydaları hakkında sizleri bilgilendirmek istiyoruz.

\"Elma
Elma Kabuğunun Cilde Faydaları,Elma Kabuğu Cilt
Elma kabuğunda bulunan Triterpenoids adlı madde cilt için çok fayda sağlıyor. Kabukları ile birlikte rendelenen elma, cilde sürülüp 20 dakika bekletildikten sonra yıkanırsa, harika bir cilt sahibi oluyorsunuz.
* Ayrıca, Kanser hücrelerinin üremesini engellemeye yardımcı olan elma kabuğu, bu yönüyle de cilde sürüldüğünde deriyi gerginleştirmede ve kırışmaya karşı birebir etkili.
Elma Kabuğu Kaynatmak,Elma Kabuğu Öksürük
Elma kabuğu öksürük için çok faydalıdır. Elma kabuğu kaynatılarak içilirse, göğsü yumuşatır ve balgam söktürür. Bir elmanın kabuğunu soyun, bir kaç da çekirdeğini koyun, birazcık ıhlamur, bir iki karanfil, belki bir tarçın kabuğu, bir dilim de limon. Bunların hepsini kaynatıp, isterseniz bal ile tatlandırıp sıcak sıcak içebilirsiniz. Ilık ılık vermek suretiyle çocuklar için de kullanıbilirsiniz.
* Elma kabuğu elmanın içine nazaran daha çok antioksidana sahip. Şeker hastalığına karşı hem bir koruyucu hem de içindeki pektin sayesinde şekeri düşürücü etkisi bulunuyor ayrıca kolesterolü de düşürücü bir etkiye sahip.
* Bol posa içeriği sayesinde iştahı düşürür.
* Obeziteyle mücadelede önemli bir kaynaktır.
* Hareketsiz olan yaşam tarzımızdan dolayı kas erimesini engellediği için vücudumuzun daha iyi görünmesini sağlar
* Diş sağlığı için de elma kabuğu çok faydalı. Dişleri temizler ve diş etlerini güçlendirir.
Elma Kabuğunun bütün bu faydalrından dolayı, mutlaka ve mutlaka tüketilmesi şşartı vardır. O sebeple elmanın kabuklarını soyup aterken iyi düşünün derim.. Elmayı kabuğuyla yemek, sizi pek çok sağlık sorunundan da kurtarabilir.
Elma Kabuğu,Elma Kabuğunun cilde Faydaları,Elma Kabuğunun Faydaları,Elma Kabuğu Kaynatmak,Elma Kabuğu Öksürük


 dogadansifaya.com 

Anahtar Kelimeler:
elma kabuğunun faydaları

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim