Öğretmen Diyarı

Elektrik kabusu niye kesildi ne zaman gelecek?

Elektrik kesintisi kabusu... İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya, Balıkesir, Kırklareli, Muğla, Bursa, Adana, Bitlis, Çanakkale, Hatay, Denizli, Eskişehir, İzmit, Bilecik, Sakarya, Düzce, Konya, Samsun'un da aralarında bulunduğu çok sayıda ilde aynı anda elektrik kesintisi yaşandı. 


Türkiye genelinde meydana gelen elektrik kesintisi niye oldu sorusunun yanıta BEDAŞ'tan geldi. BEDAŞ'tan yapılan açıklamada elektrik kesintisinin nedeninin TEİAŞ sisteminde yaşanan bir sorun olduğu dile getirildi. Saat 10.30'da başlayan elektrik kesintisi saat 12.30 sıralarında kısmı olarak son buldu. İstanbul ve Ankara başta olmak üzere bir çok ilde elektrikler gelmeye başladı. 


DAVUTOĞLU: TERÖR SALDIRISI DAHİL HER TÜRLÜ İHTİMALİ ARAŞTIRIYORUZelektrik-kesintisi.20150331133627.jpg


AK Parti Grup toplantısına girmeden önce elektrik kesintileriyle ilgili açıklama yapan Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Terör saldırısı dahil her türlü ihtimali araştırıyoruz. İletim hatlarından kaynaklandığını düşünüyoruz. Enerji Bakanlığı'nda kriz masası oluşturuldu" dedi.


ELEKTRİK NE ZAMAN GELECEK?


İstanbul, İzmir, Ankara başta olmak üzere elektrik kesintisinden etkilenen iller elektrikler ne zaman gelecek sorusuna cevap geldi. Kısmı olarak elektrikler verilmeye başladı. 


TEİAŞ yetkilileri, elektrik nakil hatlarında saat 10.36'da yaşanan sorun nedeniyle birçok bölgede elektrik kesintisi meydana geldiğini bildirdi. Teknik inceleme başlatıldığını belirten yetkililer, sisteme en kısa sürede elektrik verilmesi için çalışıldığını kaydetti.


internethaber.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim