Öğretmen Diyarı

Ele geçirilen dolarların sırrı çözüldü
FETÖ'nün kanlı darbe girişiminin ardından devlet hainlerin yakalanması için düğmeye bastı. Örgütle bağlantılı olan kişilerin evlerinde ve üst aramalarında farklı serilerde 1 dolarlara rastlandı.

Bu dolarların örgüt arasında bir hiyerarşiyi temsil ettiği ve üyelerin bu şekilde birbirlerini tanıdığı tahmin edildi. Darbeden günler sonra ise bu dolarların şifresi çözüldü. Yapılan incelemelerde dolarlara ilişkin kritik ayrıntılar ortaya çıktı.

HEPİNİZ SIFIRSINIZ, BEN BİRİM

Terörist Fetullah Gülen yıllar önce yaptığı bir konuşmada "Hepiniz 0'sınız, 1'den önce olursanız bir anlam ifade etmezsiniz. Ancak 1 olursanız değer kazanırsınız. Ben 1'im" dedi. Cuntacılar kendilerine verilen bu para ile örgüt lideri Gülen gibi '1' olduklarına da inandılar.

Örgüt içerisinde 1 varlık anlamına gelirken, 0'ın ise yokluk anlamını taşıdığı tespit edildi. Ele geçirilen dolarların 3 serisinin bulunduğu belirlenirken, "F serisinin" birinci derecedeki örgüt militanlarına "C serisi"nin toplantılara katılan örgüt yöneticilerine ve "J serisinin" alt düzeydeki örgüt üyelerine dağıtıldığı kaydedildi.
Takvim
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim