Öğretmen Diyarı

Elazığ'da bombalı saldırıda, bomba yüklü minibüs patlatmışlar
Bu sabah saat 09.20'de Elazığ Emniyet Müdürlüğü’ne terörist saldırı düzenlendi. Teröristler bomba yüklü aracı kent merkezine 6 kilometre uzaklıktaki 4 katlı Emniyet Müdürlüğü’nün hemen yanındaki otoparka giden yolda infilak ettirdi.
Saldırıda ilk belirlemelere göre 3 polis şehit düştü, aralarında sivillerin de bulunduğu 14'ü ağır 146 kişi yaralandı. Bazılarının durumu ağır olan yaralılar, olay yerine sevk edilen çok sayıda ambulans ile kentteki çeşitli hastanelere kaldırıldı. Bombalı aracın emniyet müdürlüğünün bahçe duvarına bir metre kala patladığı öğrenildi.
Saldırı sonucu İl Emniyet Müdürlüğü binası ve çevredeki birçok binada hasar oluştu. İl Emniyet Müdürlüğü bahçesindeki araçlar da zarar gördü. Patlama bölgesinde büyük bir çukur oluştu. Saldırının ardından Vali Murat Zorluoğlu, olay yerinde incelemelerde bulundu.

Vali Murat Zorluoğlu, saat 09.14 itibarıyla İl Emniyet Müdürlüğü'ne dışarıdan bahçe duvarının hemen dışından orta büyüklükte bir transit ile bombalı saldırıda bulunulduğunu söyledi. Zorluoğlu, şöyle devam etti: "Gerçekleşen bu hain saldırı neticesinde hastanelerimize gerek emniyet mensubu gerekse vatandaş olmak üzere toplam 146 yaralı ulaştı. En son bana verilen bilgiye göre maalesef 3 şehidimiz var. Yaralıların 14'ünün durumunun ağır olduğu bilgisi verildi. Diğer yaralıların ise daha hafif yaralandığı ve durumlarının ciddi olmadığı şeklinde"
Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, hain saldırı sonrası yaptığı açıklamada "Bu saldırı PKK'nın küresel güçlerin maşası olduğunu gösteriyor" ifadesini kullandı.
Teröristler dün gece de Van'da bombalı saldırı düzenlemişti. 2 Nisan Polis Merkezi ve polis evinin bulunduğu binanın yakınına teröristlerce bırakılan bomba yüklü araç patlamış, 1’i çocuk 2'si kadın 3 kişi hayatını kaybetmiş, 70 kişi yaralanmıştı.

Kaynak: Hürriyet

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim