Öğretmen Diyarı

Eğitim-Bir-Sen, üye politikasını değiştirmelidir‏
 1 Ocak 2003 tarihinde 18 bin resmi üyesi bulunan Eğitim-Bir-Sen, 15 Mayıs 2009 tarihi itibarıyla 137 bin 464 üye sayısıyla Milli Eğitim Bakanlığında yetkili sendika olmuştur.
Bu hızlı yükselişin temel sebebi politik rüzgarların siyasal İslamcı ideolojinin yelkenlerini doldurmasıyla mümkün olmuştur.
Siyasi konjonktürdeki bu değişme bürokraside bir tasfiye hareketi başlatmıştır. Adamcılık, hemşehricilik ve yandaşlığın makam mevki sahibi yaptığı bir dönem başlamıştır. Çıkar elde etmek isteyen pek çok eğitimci Eğitim-Bir-Sen'e üye olmuş, tabiri caizse ışığı gören gelmiştir.
Kontrolsüz bir şekilde üye sayısını arttıran eğitim-bir-sen, "üye olsun da çamurdan olsun" mantığıyla hareket ederek ülkemizdeki öğretmenlerin üçte birini üyesi yapmıştır.
Çıkar ve rant için eğitim-bir-sen'e üye olan pek çok eğitimcinin adı şaibeli olaylarla anılmıştır. Bu çirkin haberlerin basında yer alması üzerine Başkan Ali YALÇIN, basında çıkan olaylarda adı geçen öğretmenlerin eğitim-bir-sen'li olmasının faturasını camiasına mal edilemeyeceğini belirterek, gayri ahlaki haberlerin basında 'eğitim-bir-senli öğretmen' ifadesiyle verilmesinin sendikasına karşı yapılmış bir karalama gayreti olduğundan şikayet etmiştir Şu gerçeği de göz ardı etmeyelim: Bu çirkin haberlerle anılan öğretmenlerin çoğu maalesef eğitim-bir-sen üyesidir.
Şimdi düşünelim... Ali Başkan haklı mıdır? Haklılık payı olduğu kadar sorumlu olduğu yanlışlar da muhakkaktır. Her önünüze geleni sendikaya üye yaparsanız, üye aidatı kesilsin de kişinin karakteri, ahlakı, geçmişi, yaşam tarzı önemli değil derseniz olumsuz  sonuçlarına da katlanmak zorunda kalırsınız.
Eğitim-Bir-Sen camiası büyük bir camiadır. Rahmetli Akif İNAN'ın izinden yürüyen samimi eğitim-bir-Sen'liler yönetimi ele alıp sendika içindeki çürük elmaları ayıklayarak tekrar eski günlerine dönmesini bilecektir. Samimi Eğitim-Bir-Sen'liler, Torpilden, hukuksuzluktan, adam kayırmadan uzak Genel Merkez teşkil edilerek bu kara lekenin izlerini temizlemesini bilecektir.
MEB Şube Müdürlüğü Mağdurları Platformu

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim