Öğretmen Diyarı

Dün Kürt olduğumuz için saldırı girişimi oldu, bugün oğlumuzun şehit haberi geldi!’

Hatay Reyhanlı'da Özgür Suriye Ordusu'na bağlı grupların kontrolündeki bölgeden gelen mermiyle şehit olan Piyade Er Gökhan Çakır'ın baba evine ateş düştü.
Çakır’ın 46 yaşındaki babası Faruk Çakır’a şehadet haberi, Aliağa Kaymakamı Bayram Yılmaz, Aliağa Garnizon Komutanı Yarbay Bora Meriç, Aliağa İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Volkan Gürler, Aliağa İlçe Emniyet Müdürü Hasan Tuhan tarafından verildi.Oğlunun şehit haberini alan baba Faruk Çakır, yere çöküp, gözyaşlarına boğuldu.


Acı gerçek ise şehidin amcası Kutbettin Çakır’ın konuşması sonrasında ortaya çıktı. Şehidin amcası Kutbettin Çakır, “Dün işyerlerimize Kürt olduğumuz gerekçesiyle saldırı girişiminde bulundular. Bugün ise oğlumuzun şehit olduğunun haberi geldi” dedi.

 

13 yıl önce Muş’un Bulanık ilçesinden ailesiyle Aliağa’ya göç etttiği öğrenilen şehit babası Faruk Çakır, oğluyla hergün görüştüklerini, dünkü son görüşmelerinde oğlunun “Buralarda herhangi bir çatışma yok. Burası sakin, endişelenmeyin” dediğini aktardı.

“DÜN İŞYERİMİZE SALDIRMAYA ÇALIŞTILAR, BUGÜN ŞEHİT HABERİ GELDİ”

NTV’de yer alan habere göre,  Kürt oldukları için dün işyerlerine saldırı girişiminde bulunulduğunu ifade eden Çakır, “Dün işyerlerimize Kürt olduğumuz gerekçesiyle saldırı girişiminde bulundular. Bugün ise oğlumuzun şehit olduğunun haberi geldi, ocağımız yıkıldı. Biz Kürdüz ama hain değiliz. Benim bir yeğenim de Dağlıca da asker. Benim soy ismimi taşıyan şu anda 7 tane daha askerim var” diye konuştu.

Şehidin annesi Gülbeyaz Çakır, kardeşleri Hakan, Ramazan ve Sevda Çakır da gözyaşlarına boğuldu. Bekar olduğu öğrenilen şehidin evine Türk bayrağı asıldı. Şehit Er çakır’ın cenazesinin askeri uçakla bugün akşam saatlerinde Çiğli’deki askeri havaalanına getirilip, yarın Aliağa Şehitliği’nde toprağa verileceği öğrenildi.

Kaynak: NTV

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol