Öğretmen Diyarı

DOMUZ GRİBİ İSTANBUL'A SIÇRADI! İlk ölüm kendi alarma geçirdi!
Domuz gribi belirtileriyle Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi`nde 10 gündür tedavi gören bir kişi hayatını kaybetti.

Solunum yolları enfeksiyonu ve yüksek ateş şikayetiyle hastaneye başvuran 3 kişi de domuz gribi şüphesiyle tedavi altına alındı

Foto: DHA

10 GÜNDÜR TEDAVİ ALTINDAYDI

 

Bakan, domuz gribinden ölenlerin sayısını açıkladı

 

Hastaneye 10 gün önce solunum yolları enfeksiyonu ve yüksek ateş şikayetiyle başvuran 57 yaşındaki Sabri Ö. domuz gribi şüphesiyle tedavi altına alındı. Sabri Ö. dün akşam saatlerinde hayatını kaybetti.

3 KİŞİ BAŞVURDU

46 yaşındaki Remziye T. adlı kadın ise 6 Ocak akşamı yüksek ateş ve nefes darlığı şikayetiyle Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi`ne başvurdu. 39.1 derece ateşle hastaneye gelen Remziye T.`de ilk belirlemelere göre domuz gribi belirtilerine rastlandı. Durumu ağır olan Remziye T`nin tahlilleri Ankara`ya gönderildi. Remziye T. yoğun bakım ünitesine alındı. Remziye T.`nin ardından 87 yaşındaki Mustafa C.A. da aynı şikayetle hastaneye başvurdu. Domuz gribi belirtileri görülen Mustafa C.A. da yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alındı. Aynı belirtilerle hastaneye gelen 44 yaşındaki Volkan B. de yoğun bakımında yer olmadığı için başka hastaneye sevk edildi.

HASTANEDE ALARM

Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi`nde başvuran ve domuz gribi şüphesi taşıyan hasta sayısının 3`e yükselmesiyle birlikte hastanede alarm verildi. Hastanenin Acil Servis binasındaki `Kırmızı Alan` içindeki ve çevresindeki görevliler ile hasta yakınları maske takarak dolaşmaya başladı. Başka hastanelere sevk edilen hastaların ve çalışanların da maske takarak görev yaptıkları görüldü. 

DHA

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol