Öğretmen Diyarı

Doğu\'da sıcaklık eksiye düştü

Doğu Anadolu Bölgesi'nde soğuk hava etkili oldu. Gece en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında 1 dereceyle Ardahan'da ölçüldü.

Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, Balkanlardan gelen alçak basınç sisteminin etkisi altına giren bölgede sıcaklık mevsim normallerinin altına düştü.

Gece en düşük hava sıcaklıkları Ardahan'nda sıfırın altında 1, Kars ve Erzurum'da 2, Ağrı'da 3, Iğdır'da ise 11 derece ölçüldü. Erzurum Havalimanı bölgesinde de sıcaklık sıfırın altında 4 dereceye kadar düştü.

Türkiye'nin en yüksek noktası olan Ağrı Dağı'nın üst kesimlerinde kar yağışı aralıklarla etkisini sürdürüyor. Dağın zirvesi, beyaz örtüyle kaplandı. Havanın soğumasıyla Doğubayazıt'ta yaylacılar, ateş yakarak ısınmaya çalıştı.

Ardahan'da soğuk hava nedeniyle kırağı oluştu. Bazı araçların camlarında buzlanma meydana geldi. Vatandaşlardan Metin Öztürk, AA muhabirine yaptığı açıklamada, mevsimin en soğuk gününü yaşadıklarını belirterek, "Aracımın camı buz tutmuş. Bu da kışın habercisidir" dedi.

Meteoroloji yetkilileri, bölgede hava sıcaklığının mevsim normallerinin altında seyrettiğini ve soğuk havanın hafta boyunca etkili olacağını bildirdi.

\"TRT\"
 
memurlar.net

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol